POZnań

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od rana

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Swiatełko do nieba  Foto: Ewelina Gutowska

Od samego rana wolontariusze zbierają do puszek bejmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można ich spotkać w całej Metropolii Poznań. Zaplanowano także wiele wydarzeń, w tym pokazów i koncertów. 

Dzisiejszy Finał WOŚP w Poznaniu to jednak nie tylko koncerty na dwóch scenach  i licytacje. W tym roku zbieramy pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Tradycyjnie na pl. Adama Mickiewicza działa już Miasteczko Służb Mundurowych. Specjalne pokazy przygotowały nie tylko szkieły i strażacy ale także lotnicy z Krzesin i WOPR.

W Centrum Kultury ZAMEK znajdują się m.in. punkt krwiodawstwa, kącik promocji zdrowia. Tutaj również odbędą się licytacje. Przed Zamkiem na dużej scenie wystąpi 5 zespołów, a między koncertami wystąpią zaproszeni goście.

Program (scena przed Centrum Kultury ZAMEK): 16:00 Rozpoczęcie – 16:15 Koncert UFly – 18:15 Koncert BAPU – 19:00 Koncert Ørganek – 20:00  Światełko do nieba – 20:45 Koncert AudioFeels – 21:45 Zakończenie (sala 213) o godzinie 15:00.

Polecamy także  bezpłatne warsztaty dla seniorów Bezpieczeństwo osobiste seniorów, które odbędą się w CK Zamek. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych uczestników 24. Finału.

Na I piętrze znajdują się najróżniejsze animacje dla dzieci. W programie są między innymi brokatowe malowanie twarzy, balonowe zoo, kolorowe warkoczyki, karnawałowe warsztaty plastyczne, pokaz mody karnawałowej dla dzieci oraz wiele innych konkursów i niespodzianek.

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Poznań 13.01.2013 r.

Oto co jeszcze będzie się dzisiaj działo na scenie ustawionej na pl. Adama Mickiewicza: 13:10 ‒ Koncert Ayden – 14:25 ‒ Występ Orkiestry Kadetów Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych – 15:10 ‒ Koncert Claptrap – 15:45 ‒ Zakończenie wydarzeń na Małej Scenie. W przerwie koncertów będziemy mogli oglądać pokazy służb mundurowych, a także brać udział w licytacjach.

Na ulice Poznania wyszli także wyczekiwani przez wielu wolontariusze – 40 psów Golden Retriever. Rasa ta, z uwagi na przyjazne usposobienie oraz doskonały kontakt z dziećmi, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pokazy i zabawa rozpoczęły się już rano przy Zamku. W samo południe te sympatyczne kejtry pojawiły się na Starym Rynku, gdzie odbył się pokaz między innymi posłuszeństwa.

Golden retrievery podczas XXIII finału WOŚP

W ciągu dnia Tesla Owners Club Poland zaprasza również na przejazdy samochodami Tesla ‒ start na ul. Święty Marcin. O 12:00 wyruszył 7. Bieg Policz się z cukrzycą, a w Kultowej rozpoczęła się Wielkoorkiestrowa niedziela. Przez cały dzień będzie można przyjść posłuchać różnorodnej muzyki. Każdy powinien znaleźć tam coś dla siebie.

Od godziny 17:00 będzie można odwiedzić klub Blue Note, gdzie wystąpią przedstawiciele młodej sceny rockowej w Polsce. Swoje koncerty zagrają Sotonik, Ciabatta, Camping Hill oraz Skrzydlaści.

Od paru już dni trwają aukcje Allegro, na których można wylicytować między innymi: roczny zapas napojów energetycznych, postrach kierowców czyli radar Straży Miejskiej, upominki podarowane przez celebrytów, życzenia w pociągach Kolei Wielkopolskich i mnóstwo innych ciekawych rzeczy.

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz