Sport

Dobra pora do promocji sportów wodnych

Lekcja żeglarstwa  Foto: materiały prasowe

Prezentacja sprzętu żeglarskiego, sportowych ciekawostek i quizy z nagrodami. Tradycyjnie, przez cały listopad, trenerzy sportów wodnych odwiedzają poznańskie szkoły podstawowe. Podczas spotkań z uczniami prezentują sprzęt, opowiadają o żeglarstwie, zdrowym stylu życia i bezpieczeństwie nad wodą. Jedna z takich wizyt odbyła w Zespole Szkół z oddziałami sportowymi nr 3 na Osiedlu Piastowskim.

Lekcja żeglarstwa dla najmłodszychDzięki udziałowi w darmowych zajęciach młodzi ludzie mają szansę rozpocząć przygodę z żeglarstwem. Jesienią, po zakończeniu treningów na wodzie koordynatorzy projektu Energa Sailing zachęcają uczniów do uprawiania sportu i aktywności ruchowej. W Poznaniu sportowe lekcje odbędą się w 10 podstawówkach.

Chociaż decyzję o zapisaniu dzieci na zajęcia podejmują rodzice, najważniejsze jest, żeby obudzić w najmłodszych entuzjazm i zainteresowanie żeglarstwem – mówi Agata Lehmann, koordynatorka programu. Uczymy nie tylko żeglowania ale także bezpiecznego zachowania nad wodą i zdrowych nawyków, które warto zaszczepiać w dzieciach już od najmłodszych lat – dodaje.

Podczas zajęć na osiedlu Piastowskim dzieci miały m.in. możliwość na żywo zobaczyć w pełni wyposażoną i ożaglowaną łódź klasy Optimist, wykorzystywaną do nauki żeglowania.

W tym roku poszerzyliśmy ofertę szkolenia w dwóch ośrodkach o Windsurfing, będący najsilniejszą odmianą polskiego żeglarstwa. Sporty wodne dają możliwość nie tylko przeżycia sportowej przygody ale przede wszystkim wykształcenia w młodym człowieku wartościowych cech i postaw – mówi Maciej Ruwiński.

Rekrutacja do czwartej edycji programu edukacji żeglarskiej rozpocznie się w styczniu 2016. Więcej informacji na temat projektu, zasad uczestnictwa oraz naboru znajduje się na stronie www.edu.energasailing.pl .

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz