POZnań

Poznańska Frontownia zaprasza na jubileuszowe spotkanie

Poznańska Frontownia  Foto: Magdalena Owsiana

Od lat poznańscy informatycy należą do najlepszych na świecie. Nie tylko są wyróżniani w międzynarodowych konkursach, maratonach czy zawodach programistycznych, ale także chętnie dzielą się zdobytą wiedzą. W środę, 18 listopada na jubileuszowe spotkanie zaprasza do Poznania Frontownia. W siedzibie Cognifide Polska już po raz piąty swoimi doświadczeniami podzielą się specjaliści UI, UX oraz graficy i designerzy. To dzięki ich pracy strony internetowe, aplikacje czy programy komputerowe są estetyczne, użyteczne i przyjazne dla użytkownika. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

W Poznaniu jest mnóstwo świetnych, technicznych meet-upów dla specjalistów, zainteresowanych wieloma językami programowania i technologiami. Swoje czwarte urodziny będzie obchodził na przykład na początku grudnia, również w biurze Cognifide, Poznań Testing and Quality Group – wyjaśnia Michał Szczesny, pomysłodawca Frontowni. – Brakowało jednak w naszym mieście przestrzeni do dyskusji, wymiany wiedzy, nowych idei czy innowacyjnych pomysłów pomiędzy programistami, grafikami i designerami. Dlatego ponad rok temu postanowiliśmy stworzyć na Murawie miejsce, które pozwoli połączyć nowoczesne rozwiązania techniczne z kwestiami użyteczności i projektowania stron oraz aplikacji. Do tego otwarte dla wszystkich chętnych, zarówno profesjonalistów, jak i osób stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie.

Spotkania poznańskiej Frontowni są organizowane raz na kwartał. Oprócz trzech półgodzinnych prelekcji specjalistów, podczas każdego z nich odbywają się swobodne dyskusje oraz networking. Tematyka wykładów jest bardzo zróżnicowana. Do tej dyskutowano m.in. o metodzie deisgn thinking, różnych aspektach user experience, animacjach na stronach internetowych oraz narzędziach developerskich w przeglądarkach. Poziom trudności prelekcji jest oznaczany gwiazdkami – od jednej dla osób początkujących do czterech dla profesjonalistów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników front-endu na naszą jubileuszową Frontownię. Bezpłatna rejestracja odbywa się poprzez serwis Eventbrite. Kolejną pulę biletów rozdamy dzisiaj o godzinie 19:00.

Poza wykładami dotyczącymi budowania skutecznego landing page’a, tworzeniu aplikacji za pomocą IONIC i pokazania, co tak naprawdę potrafią urządzenia mobilne, dla każdego uczestnika przygotowaliśmy specjalną urodzinową niespodziankę – zachęca Magdalena Owsiana z Cognifide Polska, współorganizatorka spotkania.

Cognifide – od 2005 roku z sukcesem działa na światowym rynku IT. Firma posiada trzy siedziby. Oddziały w Londynie i Nowym Jorku ściśle współpracują z oddziałem w Poznaniu. Spółka zajmuje się tworzeniem zaawansowanych platform marketingowych w oparciu o systemy zarządzania treścią.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz