Aglomeracja

Ponad 70% maturzystów zdało egzamin

Matura 2013 w XVII LO w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Przez cały niemal maj tegoroczni maturzyści zdawali egzaminy kończące naukę w szkole średniej. Dzisiaj odbiorą swoje świadectwa.

Wyniki swojej matury można było sprawdzić w internecie już minutę po północy. Trzeba było się zalogować na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu.

Teraz pozostaje tylko złożyć wszystkie flepy na wybranej uczelni i czekać na wyniki rekrutacji. Część z maturzystów zrobi sobie przerwę w nauce. Dłuższą, która ma pozwolić zastanowić się “co dalej?”, inni tylko do rozpoczęcia roku akademickiego.

Tegoroczną maturę zdawało w całej Wielkopolsce 24.655 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Zdało ten egzamin 17.872 maturzystów, czyli 72% wszystkich przystępujących do matury. Wśród tych, którym się nie udało do egzaminu poprawkowego będzie mogło podchodzić 4.790 maturzystów (20%).

Osób, które nie zdały egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu jest 1.993, czyli 8% z ogólnej liczby zdających, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych – informuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu.

Co jednak, jeśli komuś powinęła się noga i zdał tegorocznej matury? Są jeszcze egzaminy poprawkowe. Pisemny trzeba będzie napisać we wtorek 25 sierpnia. Rozpocznie się on o godzinie 9:00. Egzaminy ustne rozpoczną się w poniedziałek 24 sierpnia i potrwają do 28 sierpnia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz