POZnań

Nowi ludzie prezydenta

Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lilia Łada-Szczepaniak nowy kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Poznania do wczoraj była jeszcze dziennikarską, od dziś będzie wspierała prezydenta w kontaktach z mediami. Zmiany nastąpiły także w oddziale promocji magistratu.

Lilia ŁadaKierowniczka Biura Prasowego jest absolwentką filologii rosyjskiej i filologii słowiańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Przez kilka lat pracowała w zawodzie jako tłumacz, a od ponad 20 lat jest dziennikarką zajmującą się przede wszystkim tematyką miejską i kulturalną. Była m. in. reporterką i prezenterką w Radiu Obywatelskim i radiu RMI FM, pracowała w „Dzienniku Poznańskim” jako kierownik działu Kultura, była szefową działów Kultura i Strefa Kobieca w portalu Tutej.pl, wydawcą w portalu MMPoznań, współpracowała również z Radiem Merkury i Telewizją Poznań. Jak sama o sobie pisze jest wielką miłośniczką Poznania.

Katarzyna Strzyż-Sobańska która pełni obowiązki kierownika Oddziału Promocji Gabinetu Prezydenta ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, a także podyplomowo promocję i reklamę (UAM, 2006) oraz grafikę projektową (WSNHiD, 2013).

Od ponad 10 lat zajmuje się marketingiem terytorialnym. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobyła w Starostwie Powiatowym w Poznaniu na stanowisku ds. public relations, a następnie w Urzędzie Miasta Poznania, gdzie zajmowała się koordynacją projektów promocyjnych w ramach przygotowań do turnieju UEFA EURO 2012. W ostatnim czasie nadzorowała promocją i rozwojem turystyki w mieście. Jej pasją jest żeglarstwo, grafika i fotografia.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz