Aglomeracja

Przymknięci za 24.000.000 złotych

kajdanki  Foto: sxc

kajdanki Foto: sxcPrzestępcy z Poznania i Wrocławia wyłudzili ponad 24.000.000 złotych od firm ubezpieczeniowych. Wśród zatrzymanych przez Centralne Biuro Śledcze znalazła się dyrektor centrali dużego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Policjanci CBŚ zatrzymali cztery osoby podejrzane o udział w wyłudzeniach dużych sum pieniędzy na szkodę kilku towarzystw ubezpieczeniowych – informuje Policja – zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawić zarzuty dotyczące między innymi przyjęcia znacznej łapówki przez dyrektorkę z centrali jednej z firm ubezpieczeniowych.

Zarzuty przedstawiono 16 podejrzanym. To efekt śledztwa, które prowadzone było od listopada 2014 roku. Okazało się, że jedna z poznańskich spółek zajmujących się pośrednictwem ubezpieczeniowym w kilku województwach masowo oferowali różne ubezpieczenia studentom, bezrobotnym i innym osobom, które nie miały stałego zajęcia. Zgodnie z zawieranymi umowami zobowiązywali się do wieloletniego płacenia składek. Stwierdzono również przypadki fałszowania podpisów klientów na polisach.

Podejrzani, w celu wyłudzenia wysokich prowizji, sami opłacali składki nawet przez kilka miesięcy – dodają śledczy – wysokość składek miesięcznych wynosiła od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych z tytułu jednej polisy.

W ten sposób oszuści wyłudzili od kilku największych firm ubezpieczeniowych ponad 24.000.000 złotych prowizji. Dzięki działaniom Policji udaremniono równocześnie kolejnej wypłaty w wysokości około 7.500.000 złotych i zakwestionowano rzetelność lub autentyczność ponad 3.000 polis.

Podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

banknoty Foto: sxc

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz