DLA STUDENTA

Youth 2 Business Forum inspiracją dla studentów

Studenci na Starym Rynku - 1.04.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Studenci na Starym Rynku - 1.04.2011 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterJuż kolejny raz odbędzie się w Poznaniu konferencja dla studentów Youth 2 Business Forum. Jej uczestnicy skupią się na idei bycia nowoczesnym i gotowym na zmieniające się realia rynku pracy.

Hasłem tegorocznego spotkanie jest jest Innowacja napędem sukcesu. To świetna okazja dla wszystkich studentów na zaczerpnięcie inspiracji przez wysłuchanie historii ludzi, którzy w swojej dziedzinie odnieśli już sukces, oraz na zdobycie praktycznych umiejętności, tak dziś niezbędnych w biznesie – podkreślają organizatorzy z organizacji studenckiej AIESEC. Dodają, że nie jest to zwykły cykl wykładów czy warsztatów. Organizatorom przyświecała misja trzech prostych słów: Inspire, Engage, Act.

Inspiracja, zaangażowanie i działanie to 3 cele, które chcemy osiągnąć, zależy nam na pokazaniu poznańskim studentom drogi do sukcesu na przykładzie ludzi, którzy doszli do niego ciężką pracą, ale również dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do życiamówi Paulina Kapturska, Project Manager Youth 2 Business Forum – mamy nadzieje, że konferencja da im nie tylko cenną wiedzę, ale w szczególności zainspiruje i skłoni do rozwijania swoich umiejętności, chodzi o to aby pokazać studentom, że nie warto się bać, tylko odważnie i konsekwentnie dążyć do swoich celów.

Jednodniowa konferencja zorganizowana zostanie dla około 150 uczestników. Otworzy ją debata, która jest szansą na wygłoszenie swojej opinii i skonfrontowanie jej ze zdaniem ludzi ze świata biznesu, czy edukacji. Następnie zaplanowane są prelekcje zaproszonych gości. Wystąpi między innymi Joanna Janowicz – specjalistka do spraw PR i rzecznik prasowy Poznania podczas Euro 2012, która zdradzi uczestnikom sekrety tworzenia własnego wizerunku. Będzie także Tomasz Jabłoński – współtwórca Qpony.pl, który jako student wraz z kolegami wpadł na pomysł założenia firmy i zbudował ją od podstaw. Nie obędzie się też oczywiście bez ćwiczeń praktycznych. Uczestników konferencji czekają warsztaty prowadzone przez pracowników takich firm jak Lidl czy Citi Bank.

Konferencja Youth 2 Business Forum odbędzie się w gmachu Collegium Da Vinci (dawnej WSNHiD) we wtorek 14 kwietnia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz