K U L T U R A

Muzyka filmowa na żywo

Poznański Koncert Muzyki Filmowej Foto: mat. organizatora

Filmowcy, studenci filmoznawstwa oraz pasjonaci kina! W Poznaniu odbędzie się pierwszy Poznański Koncert Muzyki Filmowej! Będzie to muzyczna podróż od bajkowych wspomnień dzieciństwa, przez młodzieńcze filmy przygodowe aż do znanych każdemu utworów z takich filmów, jak “James Bond” czy “Gladiator”.

Koncerty muzyki filmowej zbierają dziś na całym świecie coraz większą rzeszę fanów. Poznański Koncert Muzyki Filmowej będzie pierwszym takim projektem w Poznaniu i jednym z pierwszych w Polsce. Poza wysoką jakością wykonywanych przez orkiestrę utworów, koncert uświetniony będzie obrazem – krótkim streszczeniem każdego z filmów.

Idea koncertu będzie opierała się na tej szczególnej, symbolicznej dacie, Dnia Dziecka, który świętować będziemy kilka dni przed koncertem. W programie usłyszymy więc największe przeboje z takich kultowych i przepięknych bajek jak “Król Lew”, “Piękna i Bestia” czy “Alladyn”. Ważne jest, aby każdy – zarówno młody miłośnik filmu i muzyki filmowej, jak i również całe rodziny oraz seniorzy – mogli poczuć smak niesamowitych przygód, dlatego w programie pojawią się też ścieżki dźwiękowe z takich filmów jak “Park Jurajski”, “Piraci z Karaibów” czy “Gwiezdne Wojny”, “Titanic” lub “Mission Imposible”. Każdy znajdzie coś dla siebie – będzie to więc najlepszy pretekst do spędzenia rodzinnego wieczoru. Koncert z pewnością wzbudzi moc emocji i przypomni najlepsze utwory muzyczne z filmów.

Poznański Koncert Muzyki Filmowej będzie już trzecim koncertem z cyklu Taste The Music – unikalnego projektu cyklu koncertów muzyki rozrywkowej na najwyższym poziomie. Każdy występ to różnorodny repertuar w wysmakowanych aranżacjach, z udziałem najlepszych muzyków z naszego kraju.

Niesamowite wydarzenie muzyczno-filmowe, jakim jest Poznański Koncert Muzyki Filmowej odbędzie się 3 czerwca o godz. 19:00 w Auli UAM w Poznaniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz