JTC MUKS pewnie pokonał ENEA AZS Poznań

Enea AZS Poznań - JTC MUKS Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W dzisiejszym spotkaniu JTC MUKS Poznań pewnie pokonał ENEA AZS i prowadzi w rywalizacji o awans do finału fazy play-off I ligi koszykówki kobiet. Spotkanie w hali przy ulicy Chwiałkowskiego oglądał komplet widzów.

Pierwsze minuty spotkania należały do podopiecznych Iwony Jabłońskiej, przez pierwsze kilka minut zdominowały akademiczki. dopiero w czwartej minucie pozwoliły zawodniczkom AZSu zdobyć pierwsze punkty meczu. Pierwsze dwie kwarty spotkania były bardzo wyrównane, mimo to zawodniczki MUKSu cały czas utrzymywały się na prowadzeniu.

W trzeciej kwarcie podopieczne Iwony Jabłońskiej zaczęły wypracowywać sobie przewagę punktową. Kwarta zakończyła się wynikiem 33:47. Mimo to akademiczki nie poddawały się i próbowały zmniejszyć różnice punktową. Mimo to czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 39:60.

W zespole akademiczek najwięcej punktów zdobyła Daria Marciniak, a w zespole gości Magdalena Idziorek. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 1 kwietnia w hali B przy ulicy Chwiałkowskiego.

JTC MUKS Poznań – Enea AZS Poznań 39:60 (14:16, 9:11, 10:20, 6:13)