Aglomeracja

Firmy śmieciowe: więcej ekip, dłuższe dyżury

Pojemniki na śmieci  Foto: GOAP

Pomimo zapewnień zarządu Związku Międzygminnego odpowiadającego wywóz śmieci na wielu poznańskich osiedlach i posesjach znajdują się przepełnione pojemnik i walające się sterty odpadów.

Pojemniki na śmieci Foto: GOAPFirmy Remondis i FB Serwis zobowiązały się skierować do obsługi dodatkowe pojazdy i ekipy odbierające odpady oraz wydłużyć czas ich pracy. Dziś w Poznaniu odpady odbierało ponad 150 specjalistycznych samochodów należących do obu wykonawców. Od środy będzie ich jeszcze więcej i będą pracować dłużej, a także w sobotnie przedpołudnie.

Związek będzie konsekwentnie domagał się od obu konsorcjów właściwego i rzetelnego wywiązywania się z realizacji zadań zapisanych w umowach na odbiór i zagospodarowanie odpadów – deklaruje Walerian Ignasiak, rzecznik prasowy Związku Międzygminnego Gospodarki Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

Zdecydowano też podjąć rozmowy z Zarządami największych poznańskich spółdzielni mieszkaniowych w sprawie skoordynowania odbioru odpadów z osiedli oraz jak najszybszego zaprowadzenia porządku w tych osiedlowych altankach, w których zalegają odpady.

Związek Międzygminny GOAP przeprasza mieszkańców za niedogodności prosi zarazem o zrozumienie zaistniałej sytuacji. Jak tłumaczy Walerian Ignasiak zła sytuacja spowodowana jest ona nałożeniem się prowadzonej od tygodni operacji wymiany pojemników z występującym zwykle w okresie świątecznym znacznym wzrostem ilości odpadów komunalnych.

Obowiązujące w 2015 r. harmonogramy odbioru śmieci są dostępne na stronach internetowych ZM GOAP oraz poszczególnych wykonawców. Remoindis i FB Service zapowiadają także wprowadzenie w rejonach, w których okres pomiędzy ostatnim terminem odbioru starego a pierwszym nowego harmonogramu jest wyjątkowo długi, dodatkowego odbioru śmieci.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz