K U L T U R A

Skubas i Agyness B. Marry na jednej scenie

Skubas  Foto: mat. prasowe

Skubas Foto: mat. prasoweMówi się, że środa to mała sobota a myśląc sobota – większość z nas ma na myśli imprezę, bądź koncert.  Dzisiejszego wieczoru będzie właśnie okazja uczestniczyć w wyjątkowym koncercie. Skubas o charakterystycznym głosie wystąpi już o 20:00 w Eskulapie.

Skubas to artysta o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu. W 2012 roku wydał debiutancką płytę “Wilczełyko” promowaną singlem “Linoskoczek”. Za ten właśnie utwór, wokalista otrzymał nominację do Fryderyka 2013 w kategorii “Utwór roku”. Dodatkowo również nominowano go do “Debiutu Roku” w ramach tej samej nagrody.

Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze, niepowtarzalne połączenie charakterystycznych riffów z melancholijnym wokalem. W maju tego roku wyszedł singiel „Nie mam dla ciebie miłości” promujący drugi krążek artysty – „Brzask”.
Skubas otrzymał nominację do Fryderyków 2013 w kategorii “Debiut Roku” oraz “Utwór Roku” za singla “Linoskoczek”.

Skubasa supportować będzie Agyness B. Marry, która szturmem wkroczyła na polską scenę.Artystka śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i bas. Podczas tegorocznego występu na poznańskim Spring Break, przez niektórych uznana została za największe odkrycie – co ciekawe, był to zaledwie jej drugi koncert. Z kolei wyróżnienie otrzymane od jury konkursu Hortex Rytmy Młodych pozwoliło wystąpić  jej na głównej scenie tegorocznego festiwalu w Jarocinie. Agyness supportowała już, m.in. Brodkę oraz Ballet School, poza tym pracuje również nad ukończeniem debiutanckiego albumu, który ukaże się na początku 2015 roku.

Rozpiska godzinowa poznańskiego koncertu prezentuje się następująco:
18:00 otwarcie drzwi
19:00 Agyness B. Marry
20:00 Skubas

Kiedy: 10.12.2014 (środa), godz. 20:00 (początek godz. 19:00)
Gdzie: Eskulap, ul. Przybyszewskiego 39, Poznań
Ceny biletów: 40 zł (nowa pula biletów)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz