Aglomeracja

Porządków w śmieciach ciąg dalszy

pojemniki na śmieci  Foto: sxc

pojemniki na śmieci Foto: sxcTrwają ostatnie przygotowania do podpisania umów na wywóz śmieci  w większości sektorów, na które podzielono obszar Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

Sektorów jest łącznie 22. Przetargi dotyczące obsługi 5 z nich zostały zaskarżone i są w tym momencie rozpatrywane. Umowy z firmami, które obsługiwać mają pozostałe 17 obszarów są przygotowywane, ponieważ wyniki przetargów się uprawomocniły.

Zwróciliśmy się z prośbą do konsorcjum Remondis Sanitech, które zostało wybrane w przetargach na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w 17 sektorach o dostarczenie aktualnego wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego oraz o przedstawienie dwuosobowej reprezentacji do podpisania umów na ich obsługę – wyjaśniaWalerian Ignasiak z ZM GOAP.

Umowy te dotyczą Jeżyc, Poznania Nowe Miasto Północ i Południe, Moraska-Umultowa-Kiekrza-Strzeszyna, Poznania Stare Miasto, Wildy-Dębca, Poznańskiej Spółdzielni Grunwald, a także gminy Buk, Oborniki, Murowanej Gośliny, Czerwonaka-Koziegłowy, Gminy Czerwonak, Swarzędza, Pobiedzisk, Kleszczewa i Kostrzyna.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz