Aglomeracja

Pomysł na weekend: festiwal pieknych koni

Publicznosc Festiwal Jezdziecki  Foto: mat. prasowe

Tradycyjnie połowie lipca, w położonym nieopodal Szamotuł Baborówku odbywa się Festiwal Jeździecki. Na tegorocznym imprezie startuje ponad 200 par: z Polski, Niemiec, Szwecji, Belgii, Litwy, Finlandii i Węgier. Najsilniejszą ekipę zagraniczną reprezentują zawodnicy ze Szwecji, na czele z niezwykle utytułowaną zawodniczką Lindą Algotsson.

Publicznosc Festiwal Jezdziecki Foto: mat. prasoweW Baborówku startuje także cała czołówka polskiego WKKW, między innymi aktualna mistrzowska trójka: Jerzy Krukowski, Łukasz Kaźmierczak i Kamil Rajnert.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW), nazywany koroną sportów jeździeckich, jest szczególnie efektowną dyscypliną. Składa się z trzech prób: ujeżdżenia – sprawdzian posłuszeństwa, precyzji i elegancji, próby crossu – najbardziej efektownej konkurencji polegającej na pokonywaniu stałych przeszkód w terenie oraz próby skoków przez przeszkody, która jest testem dokładności, techniki i staranności.

W najtrudniejszym konkursie tegorocznego festiwalu – CCI2* pierwsze miejsce jak na razie prowadzi szwedka Mona Berrek dosiadająca konia, którego imię wydaje się być jak najbardziej adekwatne do zajmowanego miejsca – Respekt. Drugie miejsce po próbie ujeżdżenia należy ex-aequo do Artura Społowicza i Baryta oraz Anny Freskgard.

Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy przygotowali bogaty program towarzyszący, w tym atrakcje dla najmłodszych. Będzie można spróbować jazdy konnej, a także skorzystać z oferty stoisk gastronomicznych oraz wystawienniczych z produktami regionalnymi i rękodzielnictwem.

Festiwal jeździectwa w Baborówku Foto: mat.prasowe

PROGRAM
19 LIPCA Sobota – 9.00 – 18.00 – CROSS, pokazy i atrakcje, strefa dla dzieci
20 LIPCA Niedziela – 10.00 – 17.00 – SKOKI, ceremonie zwycięzców, pokazy i atrakcje, strefa dla dzieci
Wstęp dla publiczności we wszystkie dni Festiwalu jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz