Sport

Mali – wielcy piłkarze!

Sukces Akademii Kreatywnego Futbolu  Foto: mat. prasowe

Wielki Finał Ligi Szkół Allegro za nami! Licznie zgromadzeni kibice z pewnością na długo zapamiętają emocje, jakie towarzyszyły każdemu meczowi. Już samo rozpoczęcie mogło wywołać gęsią skórę u widzów – reprezentacjom szkół przypisano bowiem kraje, grające na mundialu w Brazylii. Młodzi piłkarze wysłuchali zatem hymnów „swoich” państw, a konferansjer przedstawił każdego z nich.

Sukces Akademii Kreatywnego Futbolu Foto: mat. prasoweRozgrywki grupowe zakończył porywający pokaz samby, który idealnie wpisał się w klimat mundialowych zmagań. Jeszcze wcześniej uczestnicy i licznie zgromadzona widownia podziwiać mogli umiejętności Mieszka Włodarczyka, finalisty programy „Mam Talent”, który zachwyca żonglerką piłkami i wieloma innymi trickami.

Pierwszy półfinał śmiało nazwać można przedwczesnym finałem. Zmierzyły się w nim Kostrzyn z gospodarzem, SP 2 z Lubonia. Doskonała gra i akcje raz jednej, raz drugiej drużyny rozgrzały publiczność do czerwoności. Jeden z kontrataków kostrzynian zakończył się powodzeniem i od tego momentu oglądać mogliśmy oblężenie ich bramki. Gospodarze przeprowadzali huraganowe ataki, nękając bramkarza niemal z każdej pozycji. Wraz z upływem czasu wzmagał się napór lubonian, którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Niestety sztuka ta im się nie udała i do finału awansował zespół z Kostrzyna.

W drugim półfinale oba zespoły, tj. SP 21 i SP 1 z Poznania zagrały bardzo zachowawczo, choć sytuacji bramkowych nie brakowało. Niemniej jednak bramki nie padły i o awansie zdecydować musiały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy SP 21, którzy, rozkręcając się z meczu na mecz, awansowali do finału. Tym samym byliśmy świadkami dużej niespodzianki.

Zanim rozpoczął się mecz o 5 miejsce, publiczność porwał pokaz tańca hawajskiego. Było na co popatrzeć. Chwilę potem sędzia dał znak i rozpoczął się mecz. Był on wyrównany i szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. W efekcie po remisie 1 – 1 znowu decydowały loteryjne rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy z Koziegłów i to oni zajęli 5 miejsce w Lidze Szkół Allegro.

Liga Mistrzów Allegro zakonczyla rozgrywki Foto: mat. prasowe

Mecz o brąz poprzedził pokaz brazylijskiej sztuki walki – capoeria, który porwał młodych piłkarzy i publiczność. Szybkość, zwinność, doskonała motoryka. Właśnie to cechowało wojowników i zapierało dech w piersiach. Bardzo dobrze wpłynęło to na młodych piłkarzy, którzy pomimo zmęczenia wcześniejszymi meczami dali z siebie wszystko, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Pomimo żywiołowego dopingu i meksykańskiej fali na trybunach gospodarze, SP 2 z Lubonia ulegli SP 1 z Poznania i uplasowali się poza podium Ligi Szkół Allegro.

Pozostał ostatni mecz. 81 pojedynek w Lidze Szkół Allegro. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny z Kostrzyna i SP 21 z Poznania. Emocje sięgnęły zenitu. Pierwszy gwizdek sędziego dał sygnał do walki o każdy centymetr boiska. Zaangażowanie i serce do gry charakteryzowało w całej Lidze oba zespoły i było to widać na boisku. Przez 16 minut trwała walka o każdy centymetr pola gry, a dla młodych graczy nie było straconych piłek; pojedynki w powietrzu, a nawet w parterze sprawiły, że nie sposób było oderwać wzrok. Zabrakło jednak tego, co jest kwintesencją futbolu – goli. Sędzia zarządził zatem rzuty karne, w których przy znakomitej postawie swojego bramkarza lepsza okazała się drużyna SP 21 i to ona sięgnęła po najwyższy laur.

Półfinały:
A. SP Kostrzyn – SP 2 Luboń 1:0
B. SP 21 Poznań – SP 1 Poznań 0:0 rz.karne 3:2

Mecz o 5 miejsce:
SP Koziegłowy – SP 17 Poznań 1:1 rz.karne 2:0

Mecz o 3 miejsce:
SP 2 Luboń – SP 1 Poznań 2:3

Finał:
SP Kostrzyn – SP 21 Poznań 0:0 rz.karne 1:3

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz