Aglomeracja

Książkobus przyjeżdża do Swarzędza

Ksiązkobus czeka na dzieciaki  Foto: mat.prasowe

Bajkowy Książkobus to niekonwencjonalne przedsięwzięcie wydawnictwa Media Rodzina mające na celu krzewienie i promocję czytelnictwa, zwłaszcza wśród najmłodszych. Jutro do zabawy i literackiej edukacji zapraszał będzie młodszych i starszych mieszkańców Swarzędza.

Ksiązkobus czeka na dzieciaki Foto: mat.prasowePoznański Książkobus odwiedził już 20 miejscowości, a w każdej z nich dzieci z entuzjazmem witały nadjeżdżający pojazd i brały udział w przygotowanych grach i zabawach.

W pierwszej części trasy, na południu Polski, gościły nas biblioteki, którym wydawnictwo przekazało w darze łącznie ponad 10 tysięcy książek. Z kolei gospodarzami akcji w wielkopolskich miejscowościach są księgarnie – informuje Marta Mleczak z działu promocji wydawnictwa.

W Swarzędzu, podobnie jak w innych miejscowościach, dzieci w świat książek wprowadzi animator, odpowiednio na tę okazję przebrany. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Książkobusu jest twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej, autorki niezliczonej ilości wierszyków i łamańców językowych. Właśnie ukazała się najnowsza książka poetki – Części mowy, czyli wierszowany samouczek nietypowy .

Zabawa w Swarzędzu, zorganizowana wspólnie z księgarnią Pinokio, rozpocznie się w sobotę, 14 czerwca, o godz. 11.00 na os. Kościuszkowców 4 przy Szkole Podstawowej nr 4.

Książkobus Foto: mat.prasowe Media Rodzina

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz