K U L T U R A

Faces of matter – obrazy i grafiki Pasiewicza

Mattery deliverance 120-80cm --tech mieszana ,2013  Foto: Piotr Pasiewicz

Cykl najnowszych obrazów i grafik łódzkiego artysty Piotra Pasiewicza pt. „Faces of matter” będzie można zobaczyć w czerwcu i lipcu w Galerii Profil poznańskiego Centrum Kultury Zamek. Charakterystycznym dla tego cyklu jest zastosowanie przez Pasiewicza bogatej palety kolorów, traktowanych przez niego dotąd marginalnie.

Prace, które zostaną zaprezentowane w Poznaniu, powstały w ubiegłym i bieżącym roku. Wystawa obejmuje 20 obrazów i 20 grafik, przedstawiających charakterystyczne dla Pasiewicza organiczne formy. W poprzednich pracach łodzianina dominowały czerń i biel, w cyklu „Faces of matter” artysta „oswaja” tworzone przez siebie organizmy poprzez zastosowanie wielu barw.„Inspiruje mnie proces transformacji, przemiany poprzez żywioły. Jesteśmy częścią natury, a żywioły panujące wokół nas zmieniają wszystko. Tworzę organizmy przechodzące przemiany, one kryją w sobie tajemnicę i niedopowiedzenie” – mówi o swojej twórczości Pasiewicz.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 czerwca, ekspozycja potrwa do 4 lipca.

W tym roku odbyły się już trzy indywidualne wystawy Pasiewicza – w styczniu jego prace można było oglądać w częstochowskim Centrum Promocji Młodych, w lutym w łódzkim Muzeum Papieru i Druku, a w maju w PII Gallery w Filadelfii w USA.

Piotr Pasiewicz (ur. w 1979 r. w Łodzi) jest absolwentem Wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Artysta zajmuje się grafiką warsztatową i rysunkiem oraz performancem, videoartem i krótkimi formami filmowymi. Jego prace prezentowano już w wielu miejscach kraju, m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Białymstoku i Toruniu. Twórczość łodzianina pokazywano także w galeriach zagranicznych – we Włoszech, Francji, Kanadzie i USA. W 2011 r. Pasiewicz otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a rok później wyróżnienie w międzynarodowym konkursie artystycznym „100curators100days”.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz