POZnań

Poznaniacy polubili garażowe wyprzedaże!

Wiosenny Babi Targ na MTP  Foto: Joanna Wozniak

Poznaniacy polubili garażowe wyprzedaże! Babi targ i podobne swapping party odbywające się w przeróżnych lokalizacjach – na Stadionie, w Zamku albo galeriach handlowych przyciągają tłumy kupujących i sprzedających.

Wiosenny Babi Targ na MTP Foto: Joanna WozniakW najbliższą sobotę 28. czerwca będzie można przynieść na plac Wolności wszystko, co zalega nam w domach – od ubrań, poprzez buty i dodatki, po książki i płyty. Te, które nie znajdą nowego właściciela lub właścicielki trafią do potrzebujących.

Do udziału w imprezie zachęcamy również rodziców. To dobra okazja, aby pozbyć się ubrań, z których dzieci już wyrosły, wymienić się książeczkami czy zabawkami. Podczas imprezy działać będzie również specjalny kącik, w którym dzieci wraz z rodzicami będą mogły tworzyć drewniane konstrukcje – informuje Joanna Stankiewicz z Fundacji Babiląd.

W tym roku Wyprzedaż Garażowa Babiego Targu będzie miała dodatkowo aspekt charytatywny. Wydarzenie dedykowane jest osobom chorym onkologicznie oraz ich rodzinom.

Chcemy połączyć wymianę rzeczy z możliwością podzielenia się doświadczeniami wśród osób chorujących. To wymiana rzeczy ale także doświadczeń – podkreślają organizatorzy z fundacji Babiląd. W punkcie informacyjnym Akademii Walki z Rakiem będzie można zasięgnąć porady jak wspierać siebie i bliskich w chorobie onkologicznej.

Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy puścić dalej w obieg, sprawić komuś radość, a przy okazji być może otrzymać w zamian za nie coś nowego. Babi Targ to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy buty, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup.

Babi Targ (11.05.2014) MTP Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Ideę wyprzedaży garażowych znakomicie opisała Olga Tokarczuk w książce Moment niedźwiedzia. Ludzie lubią wymieniać się rzeczami, to- zdaje się- jest o wiele bardziej podniecające niż samo posiadanie! To filozofia trzech E: Ekonomicznie, Ekologicznie i Estetycznie. Rzeczy krążą między ludźmi, wykorzystywane do końca, nie anonimowe, mają swoją historię i są przy tym tanie, z duszą i często dobrej jakości.

Wyprzedaż garażowa – sobota/ 28. czerwca/ godz. 12.00-15.00 (wstęp dla wystawców od 11.30)/ Generator Malty/ Pl. Wolności w Poznaniu/ wstęp wolny


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz