POZnań

Poranek dla niepełnosprawnych

Poranek na Grunwaldzie  Foto: Stowarzyszenie na Tak

„Stowarzyszenie Na Tak” – organizacja, które niesie pomoc osobom niepełnosprawnym dziś otwiera Dom Krótkiego Pobytu „Poranek”. Placówka  będzie się mieścić przy ulicy Płowickiej 15, na poznańskim Grunwaldzie, w zabytkowej willi, która została przekazana Stowarzyszeniu jako spadek przez samotną lekarkę z Poznania. Jej wolą było, by po śmierci dom był wykorzystywany do pomocy osobom niepełnosprawnym.

Poranek na Grunwaldzie Foto: Stowarzyszenie na TakDom będzie dostępny dla potrzebujących od przełomu lata i jesieni bieżącego roku. – Ośrodek jest niemal ukończony. Z miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili oferując swoje wsparcie, niejednokrotnie materialne – mówi Halina Grzymisławska–Słowińska, prezes Stowarzyszenia Na Tak. – Owocem naszej pracy będzie tak naprawdę nie sam ośrodek, ale możliwości, które dzięki niemu stworzymy dla rodzin osób niepełnosprawnych. Każdy, oferując swoje wsparcie, dołożył cegiełkę do ich szczęścia i za to dziękuję – dodaje Halina Grzymisławska–Słowińska.

„Poranek” będzie 11 placówką Stowarzyszenia Na Tak, które prowadzi już m.in. Przedszkole Specjalne „Orzeszek”, Społeczną Szkołę Podstawową i Gimnazjum „Zakątek” oraz Agencję Zatrudnienia Wspomaganego „BIZON”.

Dom Krótkiego Pobytu będzie przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem osób o głębszej niepełnosprawności. Z domu będą korzystać przede wszystkim rodziny, które chwilowo nie będą mogły samodzielnie zapewnić chorym odpowiedniej opieki. Stowarzyszenie zagwarantuje przez okres około trzech tygodni profesjonalną pomoc, dostosowaną do stopnia niepełnosprawności danej osoby.

Zarówno budowa, jak i późniejsza działalność „Poranka” będzie finansowana przez Miasto Poznań. W ramach Budżetu Obywatelskiego Stowarzyszenie Na Tak otrzymało na realizację projektu 2,3 mln zł. Remont placówki wspierają także poznańskie firmy, m.in. CAPS Group, która dostarczyła umeblowanie do aneksów kuchennych.

Każdy może wesprzeć działalność Stowarzyszenia Na Tak, m.in. przekazując 1% swojego podatku. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc niepełnosprawnym podopiecznym wszystkich 11 placówek prowadzonych przez organizację.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz