K U L T U R A

Illusion i ich rockowe brzmienie

Illusion (22.03.2014) Eskulap / foto: LepszyPOZNAN.pl  Foto: © Karolina Kiraga

Illusion (22.03.2014) Eskulap / foto: LepszyPOZNAN.pl Foto: © Karolina KiragaIllusion to jeden z najbardziej uznanych, polskich zespołów rockowych. Swoje tryumfy święcił w latach 90-tych, by po pewnym czasie enigmatycznie zawiesić działalność. Zespół powrócił, w poznańskim Klubie Eskulap zagrał  swoją nową płytę!

Poszczególni członkowie zespołu przez długi czas zajmowali się swoimi projektami – Tomasz Lipiński (wokal) założył formację Lipali, natomiast Jarosław Śmigiel (bas) i Paweł Herbasch (perkusja) utworzyli grupę Oxy.gen.

Gdy już wszyscy myśleli, że Illusion przejdzie do historii, muzycy przygotowali koncertową trasę oraz poinformowali o planach nagrania nowego albumu. Premiera wydawnictwa, zatytułowanego „Opowieści” składającego się 9 nowych utworów, miała miejsce w dniu poznańskiego koncertu.

Koncert Illusion okazał się prawdziwą muzyczną torpeda. Było to widać po reakcjach publiczności, jak i po samych muzykach, którzy nie zważając na panującą w Eskulapie  duchotę, dawali z siebie wszystko. Nowe kawałki, ciężkie gitarowe brzemienia Illusion mają w Poznaniu wielu fanów!

Setlista poznańskiego koncertu liczyła 21 utworów:

To, co ma nadejść
Adubi
Vendetta
Pan Nikt
BTS
O trudzie wyboru
O iluzjach
O historii gatunku
O pracy nad sobą
O przyszłości
O wartościach i prawdach wszelakich
O empatii
O pamięci po sobie
Big Black Hole
Solą w oku
Pukany
Nóż
Wojtek
Na luzie
Bracie
Tylko

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz