Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)

28. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała (25.05.2013 r.)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

28. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała (25.05.2013 r.) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterJesienią w Bielsku-Białej padł bezbramkowy remis. Dzisiejsze starcie, z przed ostatnim w tabeli, Podbeskidziem na pewno nie będzie należało do łatwych. Tym bardziej po bardzo słabym początku rundy. Do meczu poznaniacy przystąpią bez dwóch kontuzjowanych zawodników, Szymona Pawłowskiego i Paulusa Arajuuri.

W kadrze meczowej Lecha, znaleźli się wcześniej pauzujący Marcin Kamiński oraz Jan Bednarek i Dariusz Formella. Co ciekawe pomimo fatalnego występu w Łodzi, w kadrze znalazł się także miejsce dla Manuela Arboledy.

Pocieszający jest fakt, że w tej rundzie, Lech nie przegrywał spotkań na własnym boisku. Czy i tym razem tak będzie?

2 - 1

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała

• 22:26 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 94' Koniec dreszczowca. Lech wygrywa spotkanie 2:1.
  • 94' GOOOOOOL! Mateusz Możdżeń z rzutu wolnego posłał piłkę ponad murem obrońców. Richard Zajac nawet nie ruszył w kierunku piłki. Piękna bramka na koniec tego dreszczowca! Wynik 2:1
  • 93' Rzut wolny tuż przy linii pola karnego dla Lecha!
  • 92' Czyżby ostatnie wznowienie z rzutu wolnego dla gości, po faulu na Slobodzie? Ciekawy sposób gry na czas w wykonaniu Antona Slobody... leżał na murawie po tym jak był faulowany, po chwili wstał i normalnie się poruszał po czym jego kolega pokazywał, że ma wejść ekipa medyczna do niego... jak tylko sędzia się odwrócił zawodnik usiadł na murawie wyraźnie symulując uraz.
  • 90' Doliczony czas to 3 minuty.
  • 89' Koniec świata, poznaniacy nie potrafią dobrze rozstawić się w polu karnym!
  • 86' Tym razem Hamalainen ukarany za faul.
  • 85' Henriquez faulował Slobodę.
  • 83' Nie można powiedzieć, że nie próbują... ale nie można tak marnować okazji! Przed chwilą Lovrencsics z 6 metrów trafił w bramkarza, a po chwili o bok bramki strzelał Kamiński.
  • 79' Kownacki nie zdołał wykorzystać podania Lovrencsicsa i umieścić piłki w bramce!
  • 75' Lech: Henriquez za Douglasa
  • 75' Podbeskidzie: Kupczak za Górkiewicza
  • 74' Wrzutka Lovrencsicsa z rzutu rożnego wprost na głowę Kownackiego! Ten młody zawodnik Kolejorza naciskany przez obroną o pół metra chybił!
  • 73' Znowu Teodorczyk... nie trafił do braki ale przynajmniej mamy rzut rożny,
  • 71' To się nie dzieje, Malinowski przepuszczony o pół kroku przed obroną dobiegł pod pole karne! Gostomski wybiegł do niego i fantastycznie odbił strzał Malinowskiego na swoją prawą stronę!
  • 68' Linetty próbował powtórzyć wyczyn Pietruszki sprzed kilku minut... ale było to tylko marna kopia.
  • 67' Douglas zderzył się głową ze Slobodą. Nawet bez podejścia do leżących na murawie, sędzia pokazał, że mają wejść ekipy medyczne.
  • 63' Tego nikt się nie spodziewał... strzał z bardzo dużej odległości i błąd Gostomskiego! Remis przy Bułgarskiego po strzale Stanisława Pietruszki.
  • 61' Podbeskidzie: Blazek za Starąporskiego
  • 57' Claasen wcześnie zmarnował dobrą okazję do rozegrania kontry! Jego podanie sprawiło za dużo problemów Kownackiemu i poznaniacy nie zdołali zagrozić bramce Zajaca.
  • 57' Lech: na boisku zagra Dariusz Formella zamiast Daylona Claasena
  • 54' Podanie Hamalainena do Claasena... dlaczego Daylon puścił to podanie?
  • 52' Obrona Częstochowy tak można nazwać to co teraz się dzieje w polu karnym Lecha.
  • 48' Sloboda próbował dobiec do samotnie turlającej się piłki. Na szczęście uprzedził go Gostomski wybijając piłkę po za pole karne.
  • 48' Bardzo dobre rozegranie Barrego Douglasa w polu karnym gości! Piłka ostatecznie została zgrana do niego. Szkot będąc na czystej, strzeleckiej pozycji popełnił błąd i posłał piłkę ponad poprzeczką.
  • 45' Druga połowa rozpoczęta.
  • 46' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' Minuta doliczona do czasu pierwszej połowy.
  • 44' Claasen podbiegł do pola karnego, zgrał do linii autowej do niepilnowanego Teodorczyka, ten wrzucił w pole karne, gdzie piłka została zgrana do Linettego. Ten ostatni huknął jak z armaty ale piłka odbiła się od jednego z zawodników gości i mamy rzut rożny.
  • 43' Douglas chwilowo po za boiskiem, ucierpiał w starciu w polu karnym z poprzedniej akcji.
  • 43' Starąpolski zmarnował okazję strzelecką.
  • 43' Wołąkiewicz także ukarany kartką za faul.
  • 41' Niesportowe zachowanie Skołowskiego, popychanie Claasena po przerwaniu akcji przez sędziego, zostało ukarane kartką.
  • 40' Kolejna niemrawa akcja poznaniaków - znowu dali się złapać na spalony.
  • 39' Claasen naciskany przez obrońcę gości, nie złożył się dobrze i jego strzał był w rzeczywistości wysoką świecą.
  • 36' Kwame główkował w polu karnym Gostomskiego, ale źle uderzył piłkę i posłał ją wysoko ponad poprzeczką.
  • 35' Douglas króluje na prawym skrzydle. Ograł jednego obrońcę, a drugi desperacko próbując odebrać mu piłkę wybił na rzut rożny.
  • 32' Ogromna wrzawa na stadionie! To oznacza tylko jedno, Lech zdobył bramkę! Po faulu na Kownackim, sędzia podyktował rzut karny. Przy piłce zameldował się Wołąkiewicz, który ze stoickim spokojem podbiegł do piłki sprawiając wrażenie, że strzelał będzie na lewy słupek, i tak odczytał to bramkarz. Tymczasem kapitan poznaniaków posłał delikatny strzał w drugą stronę.
  • 30' Claasen przy lewym rogu pola karnego gości, zgrał do Hamalainena, ten strzelił ale piłka nie doleciała do pola karnego.
  • 29' Teodorczyk na spalonym.
  • 28' Zdaje się poznaniacy mają dzisiaj taktykę wybicia przeciwnika z rytmu meczowego grając na granicy przepisów.
  • 25' Kolejna zmarnowana okazja poznaniaków! Strzał Teodorczyka został zablokowany. Następnie zablokowany został strzał Możdżenia.
  • 24' Potężna bomba Macieja Iwańskiego po wrzucie piłki z autu w pole karne. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką. Iwański jeszcze próbował reklamować u sędziego rzekome odbicie piłki od jednego z lechitów.
  • 20' Oj, poważny błąd obrony, obrony Lecha, nie opanowali Stąporskiego, który prawie bez problemu wbiegł w pole karne i oddał nieudany strzał na bramkę przecięty przez zdaje się Kamińskiego. Piłka przeszła pod biegnącym Gostomskim i dzięki jednemu z obrońców została przejęta i nie wleciała do bramki.
  • 18' Ładny płaski po murawie strzał Lovrencsica obroniony przez Zajaca .
  • 18' O trzech obrońców za daleko... Możdżeń próbował kiwać trzech obrońców na raz, jednak na drugim zgubił rytm dryblingu, a na trzecim zaginęła piłka spod jego nóg.
  • 16' Pewne przerwanie biegu Stąropolskiego w środku pola w wykonaniu Douglasa.
  • 14' Niedokładna wrzutka Claasena w pole karne do kompletnie zasłoniętego Teodorczyka i brak zagrożenia dla bramki gości.
  • 10' Jak na razie gra toczy się w środku pola, z próbami przejścia na połowę drugiego zespołu...
  • 7' Lovrencsics wywalczył rzut rożny, który z prawego rogu wykona Barry Douglas. Piłka płasko podana do Węgra i zgrana ponownie do Szkota, ten próbował wrzucać w pole karne ale piłkę na kolejny rzut rożny posłał obrońca gości. Z drugiego rzutu rożnego, nie było zagrożenia dla bramki Zajaca.
  • 2' Poznaniacy grali między sobą podając z pierwszej piłki, w ten sposób bez większego problemu weszli w pole karne Zajaca. Na samym końcu Kownacki próbował płasko po murawie posłać piłkę do bramki bez przyjęcia, jednak niestety nie udała mu się ta sztuka.
  • 1' Gwizdek sędziego oznajmia rozpoczęcie spotkania.
  • 20:23 Witamy gorąco! 7 minut pozostało do rozpoczęcia spotkania 26. kolejki Ekstraklasy, pomiędzy Lechem Poznań, a Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Gostomski, Możdżeń, Wołąkiewicz (kpt.), Kamiński, Douglas, Lovrencsics, Linetty, Hamalainen, Claasen, Kownacki, Teodorczyk
rezerwa: Kotorowski, Kędziora, Arboleda, Henriquez, Formella, Injac, Bednarek
trener: Mariusz Runak