Na widelcu

Zielona Fuzja Smaków w Dniu Kobiet

Amuse bouche - menu degustacyjne "Zielone Słonie" - Poznań 06.03.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Amuse bouche - menu degustacyjne "Zielone Słonie" - Poznań 06.03.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterPowstała w 2012 roku i jest dobrze znaną restauracją w Poznaniu. “Zielone Słonie”, bo o niej mowa, rok temu przeszła metamorfozę związaną z nowym wnętrzem i kartą dań. W tym roku pojawia się kolejna zmiana,  na stanowisku szefa kuchni,  Dariusz Spychała, zastąpił Pawła Zasławskiego.

„W swojej pracy kieruję się potrzebą ciągłego poszukiwania nowych smaków. Potrawy przygotowuję korzystając zarówno z tradycyjnych sposobów gotowania, jak i nowoczesnych metod obowiązujących w świecie gastronomii.” – mówi o sobie nowy szef kuchni, Dariusz Spychała.

Petit fours - menu degustacyjne "Zielone Słonie" - Poznań 06.03.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterZ okazji Dnia Kobiet, i tylko w tym dniu, obaj szefowie spotkają się w restauracyjnej kuchni, by przygotować coś bardzo wyjątkowego. W tym dniu zostanie wprowadzone specjalne menu, przygotowane przez Dariusza Spychałę oraz Pawła Zasławskiego, który jako odchodzący szef kuchni tą kolacją pożegna się z gośćmi restauracji.

Udało nam się, spróbować dań przygotowanych na jutrzejszy wieczór. Nie jesteśmy kulinarnymi ekspertami, ale to co wspólnie serwowali szefowie kuchni określić możemy jednym słowem – niebo!

Menu na 8 marca
– Amuse bouche
– Rillette panierowany w panko, pieczone jabłko, posypka z migdałów
– Polędwica z dorsza, warzywne spaghetti, grzybowy duxelle, chipsy z czosnku,
rybne velouté
– Pierś z kaczki, ziemniaczany fondant, marynowany burak, puree z selera, sos z rozmarynem
– Sernik z mascarpone, puree z malin, kruszonka czekoladowa, oliwa miętowa
– Petit fours

Degustacja z okazji Dnia Kobiet rozpocznie się 8 marca o godzinie 18.00. Polecamy!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz