K U L T U R A

ENEMEF: Noc Oscarowa

ENEMEF: Noc Oscarowa  Foto: ENEMEF: Noc Oscarowa

ENEMEF: Noc Oscarowa Foto: ENEMEF: Noc OscarowaZblilża noc na którą czeka niemal cały filmowy świat, a my zapraszamy Was do kina na noc z filmami, które mają największe szanse na zdobcie cennych statuetek. Nocny maraton filmowy odbędzie się dosłownie kilkanaście godzin przed ceremoną wręczania Oscarów.

ENEMEF: Noc Oscarowa to tradycyjna, coroczna okazja, aby tuż przed rozdaniem najważniejszych nagród światowej kinematografii zapoznać się z filmami, które mają największe szanse na zdobycie statuetek – podkreśla Iza Kieszek, współorganizatorka nocnych maratonów filmowych – jest to też okazja, aby przekonać się czy typowania Amerykańskiej Akademii Filmowej były słuszne.

Podczas oscarowej nocy w poznańskich kinach zobaczymy cztery różne obrazy, ale łączy je doskonała fabuła, świetna reżyseria i przejmujące kreacje aktorskie, które nikogo nie pozostawią obojętnym. To kino przez duże “K”.

Podczas piątkowego nocnego maratonu filmowego zobaczymy zatem filmy Tajemnica Filomeny (4 nominacje), Zniewolony (9 nominacji), Wilk z Wall Street (5 nominacji) oraz Grawitacja 3D (10 nominacji).

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 27,00 do 34,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas tutaj.

Po więcej informacji zapraszamy na stronie enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Na tę noc z oscarowymi filmami zapraszamy do Multikina Malta i Multikina Stary Browar w piątek 28 lutego od godziny 22:00.

Tajemnica Filomeny – Oparty na prawdziwej historii wzruszający i zabawny film, ciepła opowieść o tolerancji i zrozumieniu. Filomena Lee jest prostą, religijną Irlandką. Jako młoda dziewczyna zaszła w ciążę, zhańbiona została odesłana do klasztoru. Tam urodziła dziecko, które zakonnice oddały do adopcji. 50 lat później Filomena postanawia odnaleźć syna. Pomaga jej Martin Sixsmith – błyskotliwy dziennikarz polityczny, zainteresowany kontrowersyjnym tematem.

W rolach głównych wystąpili: legenda brytyjskiego kina, zdobywczyni Oscara Judi Dench oraz jeden z najpopularniejszych brytyjskich komików Steve Coogan. To właśnie zderzenie tych dwojga ludzi o skrajnie różnych charakterach jest największym atutem tego filmu.

Zniewolony – scenariusz tego filmu powstał w oparciu o autentyczną historię, opisaną w bestsellerowej powieści Solomona Northupa “12 Years A Slave”.

Rok 1841, na północy Stanów Zjednoczonych czarnoskórzy obywatele cieszą się wolnością. Jednak w stanach południowych wciąż panuje niewolnictwo. Salomon Northup, czarnoskóry, wolny i wykształcony mężczyzna mieszka z rodziną w Waszyngtonie. Zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nie stracić nadziei na wolność.

Mroczny, okrutny i poruszający, to jeden z najmocniejszych filmów we współczesnym kinie.

Wilk z Wall Street – jeden z najważniejszych reżyserów w historii kina i laureat Oscara Martin Scorsese przedstawia prawdziwą historię kontrowersyjnej postaci Wall Street. Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybko zdobył fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Światem Belforta były najpiękniejsze kobiety, najdroższe jachty, najbardziej wyszukane narkotyki, ale także korupcja, naginanie prawa i malwersacje podatkowe. Gorzka opowieść o człowieku, który zawsze chciał więcej, a dostał to na co zasłużył.

Ta historia imponuje i zachwyca a zarazem przeraża i odrzuca. Genialny portret amerykańskiego konsumpcjonizmu, który jest zabawny, obrazoburczy i skandalizujący zarazem.

Grawitacja 3D – świetny, emocjonujący i widowiskowy film, przez niektórych okrzyknięty arcydziełem. Dr Ryan Stone i astronauta Matt Kowalsky przebywają na wahadłowcu nieopodal Ziemi. Spokojna misja przeradza się w horror, gdy ich statek zostaje prawie całkowicie zniszczony przez szczątki satelity. Dwójka ludzi musi przeżyć w kosmosie, ich zapasy tlenu w szybkim tempie się wyczerpują… Grawitacja to film kameralny i intymny poprzez oparcie go na grze dwóch aktorów a zarazem zadziwiający rozmachem i fantastycznymi widokami.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz