Firma

Innowacyjni studenci doradzają biznesowi

biznes podpis  Foto: sxc

Wielu właścicieli małych firm boi się podjąć ryzyko. Innowacja wiąże się z niepewnością i wysiłkiem, zawsze istnieje ryzyko, że pomysł może nie zostać zrealizowany ze względów technicznych albo z braku akceptacji odbiorców. A sukces może być w zasięgu ręki, przekonują studenci z Centrum Innowacji i Transferu Technologii

biznes podpis Foto: sxcPrzedsiębiorca, zakładając swój biznes, powinien być świadomy różnych sytuacji, jednak inwestowanie w innowacje może przynieść o wiele więcej korzyści niż nieustanne podążanie za sprawdzonymi metodami. – Dzięki innowacjom biznes się rozwija, pomaga obejść te tradycyjne metody działania, co pomaga w krótkim czasie podnieść zyski i zminimalizować koszty – mówi Bartłomiej Gola z funduszu ze SpeedUp, wspierającego innowacyjne startupy.

Ciekawe możliwości wprowadzenia innowacji w swoich firmach oferuje poznańskim przedsiębiorcom Studenckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Młodzi doktoranci oferują realizację specjalistycznych badań oraz analiz prowadzonych pod okiem fachowej kadry naukowej. Przeprowadzenie takich badań nie tylko ułatwia proces wprowadzenia innowacji, ale również skraca czas oczekiwania na naukowe opisy oraz instrukcje. Ponadto są one o wiele tańsze i nie ustępują profesjonalizmem drogim ekspertyzom przeprowadzonym przez duże firmy.

Drugim sposobem na wprowadzenie innowacji może być zamawiana praca dyplomowa, którą student lub doktorant wykonują w odpowiedzi na konkretne potrzeby firmy. Co zyskuje przedsiębiorca? Młodą i zaangażowaną osobę, która może w swojej pracy zasugerować niekiedy już gotowe rozwiązania do wdrożenia, ale jest także w stanie zaproponować świeże spojrzenie na stare problemy firmy. Dzięki temu pracodawca będzie mógł nie tylko otrzymać pewne idee, ale być może i kompetentnego pracownik.

Tworzenie innowacji bywa kosztownym procesem, ale także bardzo pracochłonnym. Dlatego warto, aby przedsiębiorcy skorzystali z nadarzającej się okazji współpracy dwóch sfer – nauki i biznesu.

laptop Foto: sxc

Studenckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii to stworzony przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (PAIP) model wsparcia innowacyjnych pomysłów studentów i doktorantów, wykorzystujący do tego celu potencjał uczelni i instytucji otoczenia biznesu (np. inkubatorów przedsiębiorczości, centrów transferu technologii).

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz