BizNews

W wakacje zrób krok do kariery

scitt logo  Foto: scitt logo

Materiał promocyjny

Sesje na wielkopolskich uczelniach dobiegły końca. Dla studentów i doktorantów wakacje będą czasem odpoczynku, ale również poszukiwania nowych możliwości rozwoju zawodowego. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak wykorzystać czas wolny – przemyśl propozycję Studenckiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii i wybierz temat pracy dyplomowej, który może przybliżyć Cię do sukcesu.

scitt logo Foto: scitt logo

Wakacje to dobry czas na nowe wyzwania, zwłaszcza zawodowo-naukowe. Okazję taką stwarza przede wszystkim mniejsza ilość obowiązków związanych z uczelnią – zarówno w przypadku studentów, jak i doktorantów. Dodatkowym czynnikiem motywującym do pracy jest typowe dla okresu wakacyjnego, nieco opustoszałe miasto. Latem można uniknąć długich kolejek czy też braku potrzebnych książek w bibliotece.

Obok tradycyjnych staży, praktyk czy też dorywczych prac, są inne sposoby na wzbogacenie doświadczenia i umiejętności. Studenckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii (SCITT) proponuje drogę, może bardziej czasochłonną, ale pozwalającą na skuteczne wyróżnienie się na tle konkurencji.

Pochwal się wiedzą i opisz, jak ją wykorzystać

Dzisiejszy rynek pracy wymaga niestandardowych sposobów pokazania swoich atutów przedsiębiorcom. Nie wszyscy studenci zdają sobie sprawę, jak wiele może w tym pomóc odpowiedni temat pracy. Chcemy to zmienić, dlatego promujemy ideę zamawianych prac dyplomowych – tłumaczy dr Arkadiusz Kawa, Menadżer Innowacji SCITT w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Jeśli zatem wciąż zastanawiasz się nad tematem tzw. magisterki, licencjatu czy innej pracy dyplomowej – przemyśl podjęcie się tematu zamawianego przez przedsiębiorstwo. Pisząc pracę, która odpowiada na realne problemy przedsiębiorstwa, można pokazać swoją praktyczną wiedzę oraz pomysły na jej wykorzystanie.

Dzięki działaniom SCITT, wielkopolscy przedsiębiorcy coraz częściej dostrzegają potencjał drzemiący w studentach oraz doktorantach tutejszych uczelni co przekłada się na ilość zlecanych prac dyplomowych. Z kolei wiedza pozyskana poprzez zamawiane prace pomaga firmom wdrażać innowacje i rozwijać się. Co więcej, takie prace zawierają informacje oparte o najnowsze idee i zdobycze techniki, więc rozwiązania budowane na ich podstawie są świeże, nowoczesne i prawdopodobnie jeszcze nieznane konkurencji.

Prace dyplomowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorstw i dotyczą tego, co naprawdę dzieje się na rynku. Gdy student czy też doktorant da firmie pewne know-how, prawdopodobnie zostanie doceniony, a nawet może otrzymać propozycje zatrudnienia – zachęca Arkadiusz Kawa.

Gdzie szukać pomocy

Jeśli zainteresowała Cię idea pisania prac zamawianych dla przedsiębiorstwa, zobacz przykładowe tematy, jakie posiadamy w swojej bazie. Znajduje się ona na stronie projektu www.scitt.paip.pl w zakładce „Napisz pracę!”. Jeśli masz inny pomysł lub poszukujesz inspiracji, porozmawiaj z jednym z Menadżerów Innowacji. Mogą oni trafnie ocenić Twoją wiedzę i zainteresowania oraz dopasować je do potrzeb współpracujących firm. Kontakty do poszczególnych Menadżerów znajdują się również na stronie projektu, w zakładce „Jak działa SCITT”.

kapital ludzki - logo

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz