Osiedle Warszawskie

Warszawska posypana – zwolnij!

Prace na ul. Warszawskiej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Prace na ul. Warszawskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1Jadąc ulicą Warszawską w kierunku Antoninka warto zwolnić. Wcale nie ze względu na kontrolę prędkości, ale przez drobne kamyki wysypane tutaj przez drogowców.

Już przed południem pojawiły się na tej ulicy specjalne samochody. To właśnie z nich wysypywany jest na asfalt specjalny grys, który w połączeniu z innymi składnikami ma załatać drobne dziury w jezdni.

Niestety jest on rozrzucany przez jadące tędy samochody. Pęknięcie szyby jest raczej mało prawdopodobne, bo grys jest bardzo drobny. Trzeba jednak brać pod uwagę również takie niebezpieczeństwo, zwłaszcza przy szybszej jeździe. Choćby dlatego warto zwolnić.

Ucierpieć mogą także piesi, dla których uderzenie takim grysem przez jadących ulicą Warszawską może być już niebezpieczny. Zwolnijmy zatem widząc idące wzdłuż jezdni czy też oczekujące na przejście osoby.

Kierowcy muszą się także liczyć z chwilowymi utrudnieniami spowodowanymi przez zamknięcie jednego pasa jezdni. Prace wykonywane są w ruchu. Na odcinku od Śródki do Mogileńskiej obowiązuje tymczasowo ograniczenie prędkości do 30 km/h (normalnie 70 km/h).

Prace na ul. Warszawskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz