Osiedle Warszawskie

Złapano ekshibicjonistę z osiedla Warszawskiego

kajdanki  Foto: sxc

kajdanki Foto: sxc23 stycznia policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zatrzymali mężczyznę, którzy w rejonie osiedla Warszawskiego zaczepiał kobiety. Sprawca obnażał się i siłą próbował zmusić swoje ofiary do kontaktu fizycznego. 20-latek usłyszał zarzuty zmuszania trzech kobiet do poddania się czynności seksualnej i decyzją sądu trafił do aresztu.

Policjanci z komisariatu na Polance pierwsze zgłoszenie otrzymali 27 grudnia zeszłego roku. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic osiedla Warszawskiego. Nieznany pokrzywdzonej mężczyzna najpierw ją zaczepił, następnie zaczął się obnażać i siłą zmuszać do kontaktu fizycznego. Młoda poznanianka wyrwała się napastnikowi, uciekła i natychmiast zgłosiła się na komisariat. Policjantom przekazała wszystkie informacje o samym zdarzeniu oraz rysopisie sprawcy.

Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili, że kobiet pokrzywdzonych przez tego samego napastnika jest więcej. Do komisariatu zgłosiły się kolejne dwie kobiety, które w podobny sposób zostały napadnięte na terenie osiedla Warszawskiego. Sposób działania sprawcy za każdym razem był podobny, zgadzał się też rysopis.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili tożsamość napastnika. Na podstawie materiału dowodowego zebranego przez policyjnych śledczych 20-letni mieszkaniec Poznania usłyszał zarzuty kierowania gróźb oraz zmuszenia do poddania się czynności seksualnej trzech kobiet.

Jeszcze tego samego dnia na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz