POZnań

Wieszamy poznańskie elity – happening

Wieszamy poznańskie elity  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Pod takim tytułem poznańscy anarchiści postanowili uczcić 224 rocznicę Rewolucji Francuskiej. U zbiegu ulic Paderewskiego i Szkolnej w budynku skłotu od:zysk: przy dźwiękach Marsylianki zawisły zdjęcia Ryszarda Grobelnego, Mirosława Kruszyńskiego, Piotra Florka, Andrzeja Borowiaka oraz Stanisława Gądeckiego.

Wydano odezwę do narodu w której czytamy: “Obywatelki i obywatele, córki i synowie Poznania, lud miejski ciemiężców swych dawnym obyczajem okazać publicznie zamierza, a poprzez powieszenie przypomnieć pragnie o ich dawniejszych i co nowszych przewinach, co w sieć się tajemną wikłają. W rocznicę zdobycia Bastylii – w Poznaniu jako pierwsi zawisną:

Ryszard Grobelny – od zawsze kasjer miasta know how. (…) Doprowadził do tego, że Poznań znalazł się w kryzysie. (…) W wolnych chwilach zamyka szkoły, obniża płace, zabiera biednym i daje bogatym. (…)
Mirosław Kruszyński – (…) Od lat konsekwentnie zajmuje się niszczeniem transportu publicznego w mieście na zlecenie prezydenta. (…)
Andrzej Borowiak – medialna gęda poznańskiej policji. Człowiek zajmujący się tuszowaniem policyjnego bandytyzmu. (…)
Piotr Florek – namiestnik neoliberalnego rządu PO w Poznaniu. Wodę na Stolarskiej obiecał “na święta”. Lokatorzy nie znaleźli jej jednak ani pod choinką, ani nie doczekali się jej od Zająca. (…)
Stanisław Gądecki – ostry gracz na rynku nieruchomości (…) twierdzi jednak, że nie jest gwiazdorem i że nie może oddać miastu budynku szkoły baletowej.”

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz