Osiedle Warszawskie

Nie żyje piesza potrącona przez bimbę

uwaga wypadek  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

uwaga wypadek Foto: lepszyPOZNAN.pl / agPrzechodząca przez przejście dla pieszych kobieta została potrącona przez tramwaj. Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 7:00 na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Mogileńskiej.

Informację o wypadku dostaliśmy o godzinie 7:16 – informował na miejscu pracownik MPK.

Wszystko wskazuje na to, że kobieta weszła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Została uderzona przez tramwaj linii 8 jadący w kierunku centrum. Nie wpadła pod koła, ale została poważnie ranna.

Na miejscu dość szybko przyjechały straż pożarna, pogotowie, policja oraz nadzór ruchu MPK i rozpoczęła się akcja ratowania życia. Około godziny 8:00 na terenie zajezdni autobusowej wylądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety nie udało się uratować ciężko rannej kobiety. Mimo akcji reanimacyjnej zmarła chwilę po godzinie 8:00. Miała 79 lat.

Miała około 60 lat i była poważnie ranna – powiedział nam na miejscu jeden z motorniczych. Z policjantką opisującą miejsce tragicznego wypadku próbowała rozmawiać jedna z mieszkanek okolicznych domów. Emocjonalnie mówiła, że jest to bardzo niebezpieczne skrzyżowanie i często dochodzi tutaj do groźnych sytuacji. Najczęściej na przejściu dla pieszych na nitce w kierunku centrum. Samochody wyjeżdżające z ulicy Mogileńskiej nie respektują zielonego światła dla pieszych.

Tramwaje między Rondem Śródka a pętlą na Miłostowie nie kursują. Zostały one na tej trasie zastąpione autobusami. Bez większych problemów jechać mogą samochody ulicą Warszawską w kierunku Antoninka.

AKTUALIZACJA – bimby ruszyły około 10:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz