Nowe Miasto POZnań Rataje Święty Roch

Na co wydać 10 milionów?

Sciezka rowerowa  Foto: Stowarzyszenie Lepsze Rataje

Inicjatywa poznańskiego budżetu obywatelski, pomimo stosunkowo niedużej kwoty aktywizuje osiedlowych radnych i organizacje społeczne. Budżet obywatelski to świadome współdecydowanie mieszkańców o wydatkach poprzez zgłaszanie swoich pomysłów a następnie wybór tych, które w największym stopniu odzwierciedlają nasze potrzeby.

Sciezka rowerowa Foto: Stowarzyszenie Lepsze RatajeNa co wydać 10 milionów złotych? Punkt konsultacyjny Budżetu pojawi się dzisiaj na Cytadeli przy okazji odbywającej się tam akcji „Kejter też Poznaniak”. Konsultanci – wolontariusze zapraszają do specjalnego namiotu od 12:00 do 18:00.

Propozycje zadań i projektów można zgłaszać od Od 3 czerwca do 7 lipca. Podobnie jak w ubiegłym roku, do rozdysponowania jest kwota 10 milionów złotych.

Wśród pierwszych propozycji jest m.in. projekt Rady Osiedla Chartowo oraz Stowarzyszenia Lepsze Rataje – remont i budowa ciągu pieszo- rowerowego Centrum-Wschód, którego założeniem jest hasło – „postawmy na ścieżki rowerowe”.

Celem projektu jest stworzenie nowoczesnego ciągu komunikacyjnego (pieszo – rowerowego) łączącego Śródmieście, Łacinę, Polankę, Chartowo i centra handlowe na Franowie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz