Aglomeracja

Uwaga upał! Będą kurtyny wodne

butelka z wodą  Foto: sxc

butelka z wodą Foto: sxcBardzo wysokich temperatur możemy spodziewać się w środę i w czwartek w całej naszej aglomeracji. Mogą one być u niektórych osób przyczyną zasłabnięć i gorszego samopoczucia.

Synoptycy przewidują na te dwa dni temperaturę maksymalną od 31°C do 34°C. Weekend rozpocznie się z temperaturą w piątek od 29°C do 31°C.

Takie upały mogą być niebezpieczne dla osób starszych, dzieci, ale również dla chorych na cukrzycę, nadciśnienie, choroby serca i płuc.

Osoby w podeszłym wieku powinny unikać niepotrzebnego wychodzenia na dwór. To samo w przypadku małych dzieci. Warto również mieć pod ręką napój.

Planujemy rozstawić dzisiaj kurtyny wodne – poinformowała nas Dorota Wiśniewska z Aquanetu. Powinny one pojawić się dzisiaj między innymi na ul. Półwiejskiej obok Starego Marycha oraz na Ratajczaka przy Starym Browarze.

Kurtyny wodne - doskonała ochłoda! Foto: lepszyPOZNANA.pl / ag

Pamiętajmy również o naszych zwierzętach. Nie wolno nawet na krótko zostawiać na przykład psa w samochodzie, bo może po prostu tego nie przeżyć. Nie bądźmy również obojętni, gdy zobaczymy zamknięte zwierzę w czyimś samochodzie na parkingu. Jeśli nie wiecie co w takiej sytuacji zrobić zadzwońcie po Strażników Miejskich. Bezpłatny numer to 986. Można także taką sprawę zgłosić dzwonią pod numer 61 878 52 15 lub wysłać sms – 606 986 986.

Darmowe wybijanie szyb! Foto: znalezione w necie

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Psa jak psa … Są troskliwi rodzice,którzy dzieci zostawiają i na zakupy idą :/