Aglomeracja

Swarzędzkie meble ciągle w cenie!

Nowa FORMA 2012 - krzesło POLA - Wytwórnia Krzeseł Klota  Foto: materiały prasowe

Swarzędzcy przedsiębiorcy branży meblowej mogą liczyć na profesjonalne wsparcie projektantów podczas trzeciej edycji warsztatów Nowa FORMA. Prototypy mebli, które powstaną na warsztatach zostaną zaprezentowane najpierw w Swarzędzu, a następnie 25 czerwca w Centrum Designu Concordia w Poznaniu. Wzorem lat ubiegłych wzory te będą promowały swarzędzkie meblarstwo na wystawach w całej Polsce, a później wdrożone zostaną do produkcji.

Nowa FORMA 2012 - krzesło POLA - Wytwórnia Krzeseł Klota Foto: materiały prasowePrzez kilka dni warsztatów, 16 projektantów z różnych stron Polski, w bogatym doświadczeniem projektowym z różnych branż, w czterech zespołach, opracuje zupełnie nowe wzory mebli. W każdym zespole będzie pracował przedstawiciel producenta, aby w największym stopniu wykorzystać zaplecze technologiczne i doświadczenie zakładu.

Celem warsztatów jest stworzenie takich wzorów mebli, które będą atrakcyjne dla klientów. Niektóre prototypy mebli z poprzednich edycji Nowej Formy zostały już wdrożone do produkcji. Inicjator warsztatów, projektant Wawrzyniec Walczak ma nadzieję, iż dzięki udanemu projektowi można osiągnąć prawdziwy sukces rynkowy, czego przykłady przedstawiał przedsiębiorcom podczas wykładów w Cechu Stolarzy Swarzędzkich.

Wszyscy wiedzą, że znaczącą rolę przy podejmowaniu decyzji o zakupie ma cena. – ocenił prelegent – Ale czy tylko cena? Każdy produkt ma jeszcze co najmniej trzy wartości, którymi (oprócz ceny) może przyciągnąć uwagę nabywcy. Są to: funkcjonalność, jakość i “emocje”.

Jakość wykonania i funkcjonalność są dostarczane przez rzemieślnika – producenta, zaś “emocji” dostarcza design. Podczas, gdy duże firmy konkurują ze sobą obniżając ceny i tworząc nowe wersje produktów, okazuje się, że kluczem do sukcesu jest poznanie ukrytych pragnień konsumenta. Wiedza o nich w połączeniu z wysoką jakością wykonania, pozwala produkować przedmioty, które mają szansę odnieść sukces na rynku.

Nowa FORMA 2012 - sofa Buon Giorno - Aris Concept

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz