Sport

Pływanie synchroniczne zakończone

Mistrzostwa Europy Juniorek w pływaniu synchronicznym - EUROPEAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS 2013  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Podczas ostatniego dnia Mistrzostw Europy Juniorek w Pływaniu Synchronicznym publiczność mogła podziwiać pływaczki występujących w dwóch konkurencjach. Rano odbył się finał solistek, a po południu finał kombinacji.

Niedzielny poranek dostarczył kibicom wielu emocji, w finale kategorii solo po złoty medal sięgnęła Anisiya Neborako z reprezentacji Rosji, a drugie miejsce ze stratą aż 11 punktów do faworytki zajęła Anastasiya Savchuk z Ukrainy – relacjonuje Ewa Szumowska – zacięta walka toczyła się o najniższy stopieo podium pomiędzy Hiszpanką Paulą Ramirez-Ibanez, a Estel-Anais Hubaud z Francji i ostatecznie zakooczyła się zwycięstwem Francuzki.

Bardziej widowiskowa dla miłośników tego sportu była z pewnością część popołudniowa, choć nie wystartowały w niej pływaczki z Polski. Ci, którzy jednak przyszli na baseny Term Maltańskich z pewnością nie żałowali. Podczas godzinnego finału zaprezentowały się drużyny między innymi z Rosji, Białorusi, Grecji, Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Czech, czy Ukrainy.

Poszczególne układy wykonywane przez pływaczki oceniane były przez międzynarodowe jury, ale też nagradzane przez publiczność gromkimi brawami. Szczególnie podobały się efektowne wyskoki wyskoki z wody czy idealnie zsynchronizowane figury.

Ostatecznie największe uznanie jury otrzymała reprezentacja  Rosji. Kolejne miejsca zajęły  Ukrainki, a brąz wywalczyły Hiszpanki.

W Mistrzostwach od samego początku bezapelacyjnie dominowały zawodniczki z Rosji, wywalczyły one złote medale we wszystkich możliwych kategoriach, po raz kolejny potwierdzając pozycję niekwestionowanego lidera w europejskiej jak i światowej czołówce pływaczek synchronicznych – podsumowała imprezę Ewa Szumowska – równorzędną walkę potrafiły podjąć z nimi jedynie reprezentantki Ukrainy, które sięgnęły po cztery srebra, juniorki z Hiszpanii zdobyły brązowe medale w kategoriach duety, zespoły i kombinacje, a w kategorii solo brąz przypadł reprezentantce Francji.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz