K U L T U R A

Skowronki zapraszają na spotkania z muzyką

Chór Dziewczęcy Skowronki - panorama  Foto: Chór Dziewczęcy Skowronki

Chór Dziewczęcy Skowronki zaprasza na dwa swoje najbliższe koncerty. Każdy z nich będzie miał nieco inny charakter. Pierwsze poświęcone będzie rozważaniom o męce i śmierci Jezusa oraz z muzyką pasyjną, kolejne to spotkanie z muzyką nową.

Chór Dziewczęcy Skowronki - panorama Foto: Chór Dziewczęcy Skowronki

W III niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Verbum Domini – Spotkanie ze Słowem, poświęcone rozważaniom o męce i śmierci Jezusa – zachęca Anna Schmidt-Fic – słowa Pisma Św. czytać będzie znany aktor filmowy Mieczysław Hryniewicz, a komentarz biblijny wygłosi ks. prof. Stanisław Ormanty.

Podczas tego spotkania Chór Dziewczęcy Skowronki pod dyrekcją Alicji Szelugi wykona fragmenty “Stabat Mater” Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz pieśni pasyjne.

Pasja wg. Św. Mateusza oraz muzyka – fragmenty ze “Stabat Mater” G.B.Pergolesiego:
1. Stabat Mater dolorosa

2. Vidit suum – sopran Antonina Busse

3. Eja mater – mezzosopran Dominika Jachnik

4. Fac ut ardeat

5. Inflammatus et accensus

6. Quando corpus – sopran Antonina Busse, mezzosopran Karolina Klusek

7. Amen

8. Media Vita – arr. Michael McGlynn

Zapraszamy do kościoła Św. Jadwigi Królowej (Umultowo, ul. Mleczowa 1) w niedzielę 3 marca o godzinie 17:00.

Zupełnie inny repertuar będzie można usłyszeć podczas koncertu Spojrzenie czwarte – Lekcja słuchania Muzyki Nowej, na które Skowronki zapraszają szczególnie licealistów.

Słyszę… głosy? ale skąd? Co można uznać za instrument? Jak brzmi głos przetwarzany elektronicznie? Czy głos ludzki zawsze zabrzmi jak głos? Czy ciało ludzkie śpiewa tańcząc? Wreszcie, jaką muzykę pisze kompozytor w XXI wieku. Na te i na inne pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź podczas godzinnej wycieczki w świat dźwięków elektronicznych, bądź nimi inspirowanych – wyjaśnia Anna Schmidt-Fic. Wśród wykonawców tego koncertu będzie również Chór Dziewczęcy Skowronki.

Koncert ten jest kolejną już częścią edukacyjno-artystycznego  projektu Teresy Nowak składającego się z czterech niezależnych “lekcji”. Każda z nich jest przeznaczona dla innej grupy wiekowej. Uczestniczą w nim poznańscy artyści, którzy wspólnie  zapraszają dzieci i młodzież na niecodzienne, multimedialne spotkanie z muzyką końca XX i początku XXI wieku, a więc z muzyką instrumentalną i elektroniczną, łączoną z ruchem i obrazem, wykładem i zabawą, z muzyką wykonywaną zarówno w salach koncertowych jak i na alternatywnych scenach muzycznych.

Na koncert Spojrzenie czwarte – Lekcja słuchania Muzyki Nowej zapraszamy do CK Zamek w środę (06.03) na godzinę 18:00.

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI Foto: Chór Dziewczęcy SKOWRONKI

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz