DLA STUDENTA

Dołącz do Kompanii!

Kompania Innowacji 2012_final  Foto: materiały prasowe KP

Kompania Innowacji 2012_final Foto: materiały prasowe KPKompania Piwowarska rozpoczęła dwie akcje skierowane do studentów – kolejną edycję konkursu „Kompania Innowacji” oraz nabór na letnie praktyki w ramach programu „W dobrej kompanii”. Latem do firmy trafi ponad 80 młodych ludzi, którzy przez kilka tygodni, a nawet miesięcy będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie w strukturach koncernu.

„Kompania Innowacji” jest konkursem  skierowany do studentów i absolwentów, którzy nie ukończyli 26 lat. Uczestnicy mają przygotować projekt na jeden z zadanych tematów związanych z branżą piwną. Osoby, które wykażą się największą innowacyjnością oraz nowatorskim spojrzeniem na firmę mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody oraz odbyć 6-miesięczny płatny staż w jednym z działów korporacji.

Uczestnicy mają czas na nadesłanie prac do 14 kwietnia. W 2012 r. napłynęło ponad 150 zgłoszeń, a komisja złożona z pracowników działów marketingu, innowacji i HR Kompanii Piwowarskiej wybrała 11 najbardziej oryginalnych i nowatorskich projektów. Wtedy też konkurs pierwszy raz odbył się w zmienionej formule: finaliści zostali zaproszeni do udziału w spotkaniu (tzw. Assessment Centre), podczas którego osobiście przedstawili swoje pomysły oraz zmierzyli się z przygotowanym przez komisję zadaniem zespołowym.

Dla wielu uczestników „Kompanii Innowacji” staż okazał się początkiem kariery w strukturach firmy.  W tym momencie w Kompanii Piwowarskiej pracuje łącznie 12 osób, które wzięły udział w trzech dotychczasowych edycjach konkursu.

Część z nich to laureaci, którzy wygrali staż. Ale wśród pracowników KP są też finaliści „Kompanii Innowacji”, którzy swoimi projektami i postawą wywarli tak duże wrażenie na jurorach, że zostali zatrudnieni w firmie w drodze rekrutacji.

Każdego roku Kompania Piwowarska organizuje również bezpłatne praktyki studenckie, które dla firmy są formą współpracy z lokalnym i branżowym środowiskiem akademickim.

Praktyki w Kompanii Piwowarskiej trwają 6 tygodni z możliwością skrócenia do 4 tygodni lub przedłużenia do końca wakacji, między 1 lipca a 30 września. Obowiązuje podpisanie umowy o praktyki absolwenckie, a kandydat nie może mieć więcej niż 30 lat.

W tym roku firma poszukuje ponad 80 praktykantów do działów: sprzedaży, marketingu klienckiego, produkcji, logistyki, marketingu, IT, BHP oraz finansów. Nabór potrwa od 20 lutego do 30 marca, zaś same praktyki odbędą się w dwóch turach: 1 lipca – 14 sierpnia i 15 sierpnia – 30 września.

Dla wielu studentów i absolwentów staż czy praktyka jest pierwszym krokiem w karierze zawodowej. Dlatego powinni maksymalnie wykorzystać czas spędzony w firmie na zdobycie praktycznych umiejętności i poznanie sposobu funkcjonowania danego działu. Doceniamy zaangażowanie i motywację do pracy młodych ludzi, toteż często zdarza się, że osoby, które odbyły staż lub praktykę w Kompanii Piwowarskiej, zostają w naszej firmie na dłużej – mówi Ewa Kaźmierczyk, kierownik ds. zarządzania talentem w Kompanii Piwowarskiej.

Kompania Innowacji - finał 2012 Foto: materiały prasowe KP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz