Luboń

Spotkanie w sprawie budowy kolektora w Luboniu

Wybudowany odcinek kolektora prawobrzeżnego II pod ulicą Podwale  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Wybudowany odcinek kolektora prawobrzeżnego II pod ulicą Podwale Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterWkrótce rozpoczną się w Luboniu prace związane z budową kolektora sanitarnego. Właśnie tej inwestycji poświęcone będzie spotkanie z mieszkańcami Lubonia, które odbędzie się dzisiaj.

Podczas spotkania mieszkańcy dowiedzą się między innymi o terminach budowy samego kolektora Wirskiego oraz kanałów w zlewni wraz z przyłączami w Luboniu. Wykonawcy inwestycji poinformują również o przewidywanych utrudnieniach w trakcie prowadzonych prac.

Spotkanie, podczas którego obecni będą przedstawiciele firmy Aquanet oraz firmy realizującej inwestycję, będzie można nie tylko zapoznać się ze szczegółami budowy, ale także zadać pytania.

W ramach inwestycji zaplanowano budowę kolektora sanitarnego na terenie miasta Lubonia na ul. Krętej oraz na ul. Dworcowej między ulicami Ogrodową a ul. Podgórną oraz od ul. Podgórnej do ul. Krętej. Powstanie także przepompownia ścieków o wydajności 11,53 dm3/s w rejonie ul. Leśnej i Armii Poznań, a także rurociąg tłoczny o długości 265 mb w ul. Armii Poznań.

Kontrakt na budowę kolektora został podpisany w listopadzie 2012 roku, a prace przy inwestycji mają się zakończyć latem 2014 roku.

Spotkanie z mieszkańcami dotyczące tej inwestycji, oraz związanych z nią utrudnieniach, odbędzie się na terenie OSP w Luboniu, przy ul. Żabikowskiej 36, w poniedziałek (18.02) o godzinie 17:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz