Aglomeracja

Kupuj bezpiecznie w internecie

zakupy przez internet  Foto: materiały prasowe

zakupy przez internet Foto: materiały prasoweJeżeli lubisz robić zakupy w sieci zapewne zastanawiasz się jak sprawdzić wiarygodność sklepu, jak odbierać paczki, kiedy i u kogo reklamować towar, jakie masz prawa kupując w sklepie w innym kraju Unii. W znalezieniu odpowiedzi na pytania związane z e-handlem odpowiadać będą eksperci poznańskiego Instytutu Logistyki i Magazynowania w ramach projektu Bezpieczny e-sklep.

W ramach tegorocznych działań ILIM zaplanował przeprowadzenie Konkursu Bezpieczny eSklep 2013 jak również akcję edukacyjną Kupuj Bezpiecznie w Internecie. W konkursie zostaną wyróżnione sklepy znające i szanujące prawa konsumentów w swojej codziennej działalności. Akcja edukacyjna prowadzona jest w celu zwiększenia wiedzy oraz poczucia bezpieczeństwa konsumentów w zakupach na odległość.

Wszystkich konsumentów, którzy robią zakupy w sklepach internetowych oraz tych, którzy jeszcze się na nie nie zdecydowali, zapraszamy do lektury Poradnika znajdującego się na stronie www.bezpiecznyesklep.pl. W Poradniku będą publikowane informacje z zakresu ochrony danych osobowych, praw konsumentów w zakupach krajowych oraz transgranicznych, płatności internetowych, wiarygodności sklepów internetowych budowanych choćby poprzez opinie i certyfikaty. Zachęcamy do lektury pierwszego cyklu informacji zawiązanych z ochroną danych osobowych, w związku z przypadającym na 28 stycznia Europejskim Dniem Ochrony Danych Osobowych informuje Kinga Szewczyk z ILIM.


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz