Aglomeracja

Znowu mgła, znowu kłopoty

Stary Rynek 14 listopada 2012, godzina 8:05  Foto: oognet

Mgła, która pojawiła się w naszej aglomeracji we wtorek wieczorem ponownie utrudnia prawidłowe funkcjonowanie komunikacji. Wszystko wskazuje na to, że będzie nam towarzyszyć także przez całą środę i być może jeszcze w czwartek.

Stary Rynek 14 listopada 2012, godzina 8:05 Foto: oognet

Już wczoraj zostały odwołane pierwsze loty do i z Poznania. Samolot z Niemiec, który miał lądować na Ławicy został przekierowany do Wrocławia. Dziś o poranku część lotów została odwołana, inne będą miały opóźnienie, choć nie wiadomo jeszcze jak duże. Przewiduje się, że mgła uniemożliwiająca normalny ruch samolotów powinna zniknąć około południa.

Z utrudnieniami w jeździe muszą się również liczyć kierowcy. Widoczność spada w niektórych miejscach do kilkunastu metrów. Od rana na ulicach Poznania doszło już do pierwszych kolizji.

Warto również zastanowić się, czy włączając tylne światła przeciwmgłowe nie oślepiamy kierowców jadących za nami. Zgodnie z kodeksem drogowym można tych świateł używać tyko w sytuacji, gdy widoczność spadnie poniżej 50 metrów. Jadąc zatem w sznurze innych samochodów można je wyłączyć, zwłaszcza w terenie zabudowanym.

By zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza w terenie zabudowanym, wystarczy zachowanie za kierownicą zdrowego rozsądku. Tylne wiatła przeciwmgłowe zachowajmy do jazdy poza miastem.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz