Aglomeracja

Jak nauczyć czytania dzieci z autyzmem? Bezpłatne zajęcia

per-bene_logo  Foto: per-bene_logo

per-bene_logo Foto: per-bene_logoJak nauczyć czytania dzieci z autyzmem? Dlaczego warto nauczyć czytać dziecko z autyzmem? Odpowiedź między innymi na te pytania będzie można usłyszeć poznać kolejnego, bezpłatnego spotkania organizowanego przez Poradnię Per-Bene w Kiekrzu.

Umiejętność czytania i pisania w przypadku dzieci z autyzmem jest niezwykle istotna, może stać się jedynym narzędziem komunikacyjnym używanym do porozumienia się z innymi ludźmi – wyjaśniają organizatorzy spotkania – pozwoli dziecku w pełniejszy sposób nabywać umiejętności, da szansę na edukację i w efekcie poprowadzi do samodzielnego życia, nauka czytania jest trudna dla dzieci z zaburzeniem neurologicznym takim jak autyzm, więc wymaga specjalistycznej metody.

Pedagodzy z poradni PER-BENE podkreślają, że potrafią zastosować metodę nauki czytania i pisania dostosowaną do indywidualnych możliwości każdego dziecka i nauczyć czytania dziecko z autyzmem w zakresie dostosowanym do jego możliwości intelektualnych.

Bezpłatne warsztaty dla rodziców uświadamiające jak uczyć czytania i pisania dzieci z autyzmem i jak uniknąć problemów spowodowanych zastosowaniem nieodpowiednich technik poprowadzi Elżbieta Olszak, terapeuta i pedagog specjalny z wieloletnim doświadczeniem.

PER-BENE to poradnia specjalizująca się w terapii zaburzeń ze spektrum autyzmu, w szczególności autyzmu dziecięcego, zespołu Aspergera i ADHD. Szczegóły dotyczące najbliższych warsztatów i zapisów znajdziecie klikając tutaj.

Nasi terapeuci to pedagodzy specjalnie z wieloletnim doświadczeniem, oraz ogromną wrażliwością na problemy rodziców zmagających się z trudem wychowywania dzieci

Bezpłatne zajęcia dla rodziców Jak nauczyć czytania dzieci z autyzmem odbędą się w Poradni PER-BENE (Kiekrz k. Poznania, ul. Górska 5) w sobotę (17.10) o godzinie 15:00. By się zapisać można zadzwonić: 698 394 635, lub skontaktować się mailowo: biuro@per-bene.pl.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz