POZnań

Dzieci na studia!

Uniwersytet dziecięcy  Foto: Aleksander Kaczmarek, http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl

Właśnie ruszyły zapisy na zimowy semestr zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Poznaniu. „Zajęcia są nieodpłatne i kierowane do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych” – informuje Agnieszka Hała, koordynator lokalny projektu.

Uniwersytet dziecięcy Foto: Aleksander Kaczmarek, http://www.uniwersytet-dzieciecy.plSemestr zajęć obejmuje sześć spotkań trwających po 2 godziny lekcyjne. Spotkania mają charakter interaktywny. Wykłady, prowadzone przez nauczycieli akademickich, służą zaznajomieniu słuchaczy z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień.

Uczestniczący w zimowym cyklu zajęć będą mogli dowiedzieć się m.in.: po co i jak kreować wizerunek firmy; co to jest koniunktura gospodarcza; czym jest zarządzanie zasobami ludzkimi; dlaczego inteligencja finansowa popłaca; jak przekonywać innych do swoich racji.

Każdy z odbywających się wykładów połączony jest z warsztatami, podczas których mali studenci odgrywają rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu. W ten sposób uczą się jak pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować oraz kształcą się w umiejętności przekładania wiedzy na praktykę. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszemu młodemu studentowi.

Oprócz zajęć stacjonarnych, dzieci mogą uczestniczyć w innych formach aktywności, realizowanych za pośrednictwem strony internetowej programu (www.uniwersytet-dzieciecy.pl). Mali eksperci EUD prowadzą blogi ekonomiczne, tworzą komiksy promujące przedsiębiorczość, biorą udział w różnego rodzaju konkursach edukacyjnych. Najlepsi z nich są nagradzani. W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

Od niedawna studenci EUD mają też swoje pismo. To Magazynu Młodego Menedżera „Ekonopedia” skierowany do nastolatków zaciekawionych przedsiębiorczością, ekonomią i biznesem. Czasopismo wydawane jest w wersji drukowanej i internetowej dostępnej na: http://www.ekonopedia.pl/.

W Poznaniu do rozdania jest 120 indeksów. Nabór na zajęcia odbędzie się w dniach 5 – 16 września br. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na www.uniwersytet-dzieciecy.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz