Firma

Volkswagen biegnie!

Bieg VW Poznan 2011  Foto: VW Poznań

Bieg VW Poznan 2011 Foto: VW PoznańPonad 400 osób weźmie udział w Dniu Sportu, który dla swoich pracowników organizuje Volkswagen. Sobotnia impreza ma integrować zespół, ale też promować zdrowy styl życia.

Głównym wydarzeniem imprezy będzie Bieg po Caddy, który organizowany jest dla pracowników fabryki Volkswagen Poznań już po raz trzeci.

Przekraczając linię mety czułem satysfakcję, że treningi nie poszły na marne i cel, czyli zwycięstwo został osiągnięty – mówi Piotr Szydłowski, zeszłoroczny zwycięzca biegu – warto biegać z wielu powodów, chociażby zdrowotnych, ale też można poznać wspaniałych ludzi, których łączy wspólna pasja.

Chcąc zdobyć nagrodę główną, którą jest możliwość rocznego użytkowania VW caddy, trzeba pokonać jeden z dwóch dystansów: 4,5 lub 9,0 kilometrów.

Biegacze przygotowywali się do startu przez kilka miesięcy pod okiem Artura Kujawińskiego, maratończyka i trenera. Jedną z biegaczek będzie również Małgorzata Kowalczyk, która na co dzień pracuje w Dziele Ochrony Zdrowia VW Poznań. Pokonywanie każdego kilometra sprawia satysfakcję, bieganie poprawia kondycję i jest najprostszą formą aktywności sportowej niewymagającą urządzeń, specjalnych pomieszczeń, tylko dobrych butów, polecam każdemu zachęca Kowalczyk.

Bieg VW Poznan 2011 Foto: VW Poznań

Oprócz biegu przybyli goście będą mogli brać udział w zajęciach z aerobicu i zumby oraz w spinningu. Zostały także przygotowane sportowe atrakcje dla dzieci oraz rodzinne konkurencje sportowe. Każdy chętny będzie mógł również przetestować specjalny symulator, który pozwala „przenieść się w czasie” i poczuć się, jak w wieku 50+.

Celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród naszych pracowników – wyjaśnia Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych Volkswagen Poznań – chcemy, aby nie tylko aktywnie spędzili wolny czas ze swoimi rodzinami, ale również mieli zdrowe nawyki każdego dnia i zachęcili do tego swoich znajomych.

Sobotnia impreza jest już kolejnym w tym roku wydarzeniem sportowym zaplanowanym dla pracowników Volkswagen Poznań.

Bieg VW Poznan 2011 Foto: VW Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz