Aglomeracja

Poznańskie dożynki miejskie!

zboże  Foto: sxc

Ceremoniom dożynkowym przewodniczą Starosta i Starościna. Najpierw wnoszone są wieńce wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw, polnych kwiatów. Następnie wręczany jest bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów. Tak też rozpoczną się poznańskie dożynki.

zboże Foto: sxcStarościną dożynek będzie Sylwia Kaczmarek, która z mężem Antonim prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 250 ha. W gospodarstwie uprawia się zboża (pszenica, żyto, jęczmień) oraz utrzymuje trzodę chlewną przeznaczoną na tucz. Średnie plony zbóż w br. wyniosły ok.50q/ha. Obowiązki starosty sprawować będzie Aleksander Szaroleta. W swoim 122 hektarowym gospodarstwie osiąga średnie plony zbóż około 40 kwintali na hektar.

Poznańskie święto plonów rozpocznie się w najbliższą sobotę o 14:00 w Spławiu mszą w kościele Św. Andrzeja Apostoła.

Organizatorzy przygotowali bogaty program dla dzieci, m.in. “Piosenki z Plecaka”, warsztaty plastyczne , florystyczne, konkursy tematyczne związane z dożynkami, miasteczko ruchu drogowego, przejażdżki bryczką. Będą także pokazy policyjne z udziałem psów oraz wozów strażackich i umiejętności ratowniczych. Bezpłatnie będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze, a także zbadać poziom trój glicerydów we krwi.

Poznańskie dożynki rozpoczną się w kościele Św. Andrzeja Apostoła w Spławiu w sobotę (25.08) o godzinie 14:00. Można tutaj dojechać miejskim autobusem linii 54 z dworca autobusowego na Ratajach wysiadając na końcowym przystanku .

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz