Górczyn Kopanina POZnań

Wiadukt na Górczynie będzie zamknięty!

W sobotę rusza remont Kaponiery a już niebawem czekają nad kolejne poważne utrudnienia drogowe i komunikacyjne. Wojewoda Wielkopolski wydał w środę decyzję zezwalającą na remont wiaduktu na Górczynie.

Prace obejmować będą rozbiórkę i budowę wiaduktu drogowego nad linią kolejową oraz estakady dojazdowej z ul. Rakoniewickiej wraz z dojazdami, ekranami akustycznymi i infrastrukturą techniczną.

Obecny wiadukt, który powstał w 1972 r. jest częścią drogi krajowej nr 5 Poznań – Wrocław, zostanie całkowicie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy, z trzypasmową drogą oraz ścieżką rowerową. Kierowcy, będą musieli korzystać z wiaduktu zachodniego (prowadzącego w kierunku Lubonia).

Konstrukcja wiaduktu jest w złym stanie i wymaga szybkiego podjęcia prac budowlanych. Przetarg na jego przebudowę wygrało konsorcjum firm: Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras. Łączny koszt inwestycji to ponad 52 mln złotych, ponad 40 mln dołoży Unia Europejska.

Nową trasą będziemy mogli jeździć pod koniec 2013 roku. Remont wiaduktu wiąże się także z zawieszeniem komunikacji tramwajowej na Górczyn.

Remont wiaduktu na Górczynie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz