POZnań

Lato w mieście: rodzinna Chwiałka za 17 zł

Kajakiem po Warcie  Foto:

Rozpoczął się ostatni miesiąc wakacji. Na najbliższe cztery tygodnie szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowano w Poznańskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji. Wszystko po to, by uczniowie nie musieli nudzić się w domach i siedzieć przed telewizorami. Zamiast tego mogą ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas. POSIR przygotował także ofertę promocyjną dla rodzin, za 17 zł – 5 osobowa rodzina może korzystać z basenów przy ulicy Chwiałkowskiego.

Kajakiem po Warcie

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy zaprasza na darmowe spływy kajakowe, które poprowadzi Izabela Dylewska jedna z najbardziej znanych polskich kajakarek. Zaplanowano trzy trasy: 15 sierpnia – Poznań – Mściszewo, z przerwą w Czerwonaku, 22 sierpnia: Puszczykowo – Poznań i 29 sierpnia: Poznań – Czerwonak. Na fanów wycieczek rowerowych czekają rajdy, pierwszy już 10 sierpnia.

W Ośrodku Przywodnym Rataje, pomiędzy osiedlem Piastowskim, a brzegiem Warty można skorzystać z bezpłatnych treningów piłkarskich, pograć w kręgle oraz poszaleć w  Skate Parku.

Bezpłatne zajęcia piłkarskie prowadzi trener, który zaprasza wszystkich chętnych w poniedziałki, czwartki i piątki na boisko ,,Orlik” w godzinach od 11.00 do 13.00. W te same dni od rana, czyli od godziny 10.00 dostępna jest kręgielnia. Godzina gry kosztuje 30 złotych.

Można również skorzystać z największego w Polsce Skateparku Wyspa. Na powierzchni około 3 tysięcy metrów kwadratowych znajdują się liczne urządzenia, na których swoich sił mogą spróbować miłośnicy jazdy na rolkach, deskach i rowerach bmx. Obiekt czynny jest codziennie od godziny 11.00. Obowiązkowo trzeba mieć ze sobą kask (istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu). Potrzebna jest też zgoda rodziców na to, by dziecko mogło skorzystać z elementów toru jazdy. Wejście na cały dzień kosztuje 2 złote.

Nie mniej ciekawie może być na basenach letnich letnich przy ul. Chwiałkowskiego. Woda w nich jest czysta i ciepła, a nad bezpieczeństwem czuwają profesjonalnie wykwalifikowani ratownicy. Pływalnia letnia czynna jest w godzinach 9.00 do 19.00 (kasy do 18.00), a całodniowe bilety kosztują 8 złotych normalny i 6 ulgowy. Dzieci do 4 roku życia korzystają z pływalni za darmo.

Na Malcie na chętnych czeka natomiast Bula Park. Godzina gry w Bula kosztuje od 10 złotych, bowling to wydatek od 35 złotych za tor za godzinę. Tor nie jest przykryty dachem, w razie niepogody lepiej wcześniej dowiedzieć się, czy będzie czynny (61877 29 78). Bula Park czynny jest od poniedziałku do piątku od 16.00 do 20.00, a w weekendy od 12.00.

Z 50 procentową zniżką z takich atrakcji jak Bula park, baseny letnie przy ul. Chwiałkowskiego, czy bowling w Ośrodku Przywodnym Rataje mogą korzystać rodziny wielodzietne (rodzice oraz troje lub więcej ich dzieci). Wystarczy, że przedstawią dokumenty potwierdzające, że są rodziną. Dla przykładu taka pięcioosobowa rodzina może przez cały dzień bawić się na Chwiałce za 17 złotych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz