Sport

LE: Lech pokonał Chazar

Druga runda eliminacji Ligii Europejskiej mecz Lech Poznań – Chazar Lenkoran  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dzisiaj wszystkie polskie drużyny dobrze spisały się rundzie rewanżowej drugiej kolejki eliminacji do Ligi Europejskiej i awansowały do rundy trzeciej. Ruch Chorzów pokonał macedoński Metalurg Skopje 3:0, Lech Poznań wygrał na swoim stadionie z azerskim Chazarem Lenkoran 1:0, a z kolei Legia Warszawa przed swoją publicznością rozgromiła łotewski Metalurgs Lipawa aż 5:1.

Przy okazji po zakończonej rundzie znamy już rywali polskich drużyn w następnej kolejce i tak rywalem Ruchu będzie Viktoria Pilzno, Legii SV Ried, a Kolejorza AIK Sztokholm. Pierwsze spotkanie z AIK, Lech rozegra na wyjeździe 2 sierpnia. Rewanż tydzień później w Poznaniu.

“Chcieliśmy wygrać ten mecz, byliśmy dobrze przygotowani, ale szczęście sprzyjało bardziej Lechowi. Wydaje mi się, że Chazar zagrał lepiej niż Lech, ale to jest tylko moje zdanie”. – stwierdził po przegranym spotkaniu w Poznaniu Junis Husejnow, trener Chazara.

“Przede wszystkim to zwycięstwo dedykujemy pamięci Maćka Opali (byłego klubowego fotografa zmarłego w poniedziałek – przyp. red.) i am nadzieję, że trener Chazara nie powiedział, że mieliśmy znowu szczęście…(“tak właśnie powiedział. I że Chazar był lepszy” usłyszał od zgromadzonych dziennikarzy – przyp. red.). W takim razie niech grają dalej, ale w swojej lidze”.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz