Aglomeracja

Euro dodało skrzydeł Ławicy

Powitanie reprezentacji Portugalii, która jako pierwsza wylądowała w Poznaniu  Foto: Port Lotniczy Ławica

Powitanie reprezentacji Portugalii, która jako pierwsza wylądowała w Poznaniu Foto: Port Lotniczy ŁawicaKończy się powoli Euro 2012. Poznań zdał egzamin, choć w szczegółach nie wszystko udało się zrealizować tak, jak planowano. Nie wpłynęło to jednak na ogólną, dobrą atmosferę jaką udało się stworzyć i którą chwalili sobie odwiedzający nas kibice.

Swoją działalność podczas Euro 2012 podsumowało również lotnisko na Ławicy, które podczas tej sportowej imprezy pobiło swój dotychczasowy rekord frekwencji.

Największy ruch przypadał w dni meczowe i pomeczowe. Na Ławicy odbyły się 803 połączenia z czego 285 związanych tylko z Euro 2012. Rekordowy okazał się dzień po meczu Irlandii z Włochami (19.06), gdy w ciągu doby lotnisko na Ławicy odnotowało aż 169 operacji. Tego dnia z poznańskiego portu korzystało 11.369 pasażerów.

Na poznańskim lotnisku podczas Euro 2012 gościły również reprezentacje Portugalii, Irlandii, Chorwacji i Włoch.

Wybudowany kosztem 100.000.000 złotych nowy terminal na Poznańskiej Ławicy zdał z pewnością egzamin. Dzięki nowej infrastrukturze nasz port lotniczy jest w stanie obsłużyć w ciągu godziny nawet 1.900 pasażerów przylatujących i odprawić 1.100 osób odlatujących z Poznania.

Irlandczycy wracają do domu Foto: Port Lotniczy Ławica

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz