Aglomeracja BizNews

Nowa telewizja z Wielkopolski

TV Wielkopolska  Foto:

TV Wielkopolska, to nowa lokalna telewizja, którą w jakości HD można już oglądać w niektórych sieciach kablowych. Prezentuje ona wiadomości z powiatów całego województwa wielkopolskiego.

TV WielkopolskaKatastrofy, skandale, afery i awantury polityczne – media codziennie dostarczają nam sporą dawkę ciężkostrawnych wiadomości. TV Wielkopolska zamierza stawiać na zupełnie inne tematy. Zobaczymy tutaj raczej relacje z otwarcia nowej drogi tuż za miedzą czy odnowionej remizy strażackiej, niż np. reportaż o morderstwie.

Jak zauważa właściciel stacji Sławomir Papiera, laureat wielkopolskiej nagrody „Dziennikarskie Koziołki”, nowa stacja działa zgodnie z zasadą „myśl globalnie, działaj lokalnie”, dlatego zajmuje się sprawami zwykłych ludzi.

Nie chcemy karmić się cudzym nieszczęściem ani epatować tragedią, jeśli są problemy to staramy się je rozwiązywać, a nie rozdmuchiwać – wyjaśnia Sławomir Papiera – jesteśmy telewizją dobrych wiadomości.

Telewizja Wielkopolska będzie nadawać 24 godziny na dobę. Na początek wystartuje z pasmem „Dzień Dobry Wielkopolsko”, które można oglądać od 17:00 do 19:00.

TV Wielkopolska początkowo będzie dostępna w sieci kablowej INEA dla wszystkich abonentów w przekazie cyfrowym, w tym również w jakości HD. W pierwszych dniach lipca dostęp do nowej stacji zyskają również abonenci usługi telewizji analogowej INEA. Może dzięki temu docierać do około 125.000 widzów.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz