Aglomeracja

Tak dla wiaduktu w Plewiskach

Tak dla wiaduktu w Plewiskach  Foto: plewiska.pl

Na granicy Poznania i gminy Komorniki, na ul. Grunwaldzkiej, nad torami kolejowymi prowadzącymi w kierunku Berlina powstanie wiadukt. Jeszcze kilka dni temu inwestycja była zagrożona, sprzeciwiali się jej radni z Poznania.

Tak dla wiaduktu w Plewiskach Foto: plewiska.plBatalię o zbudowanie wiaduktu od pięciu lat prowadzi wójt Komornik. Udało mu się doprowadzić do porozumienia samorządów zainteresowanych uratowaniem komunikacji w tym miejscu. Po analizie ruchu ustalono, że połowę kosztów poniesie Poznań, resztę gminy i powiat.

Budowa wiaduktu miała być przykładem współpracy samorządów wchodzących w skład Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Jednak poznańscy radni z Komisji Gospodarki Komunalnej nie zgodzili się na wydawanie pieniędzy na budowę obiektu służącego – ich zdaniem – mieszkańcom gmin i zachęcającego poznaniaków do wyprowadzania się poza miasto. Wójt Komornik w tej sytuacji zapowiedział wystąpienie ze Stowarzyszenia.

Ostatnio radni zmienili zdanie. Jak ustalono, w ciągu dwóch lat, kosztem 2 milionów zł, powstanie projekt wiaduktu. Miasto wyda na to przez dwa lata po pół miliona zł. 20 proc. pozostałej kwoty wyłoży gmina Komorniki. Dopiewo zapłaci 5 proc., resztę dołoży powiat poznański.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz