POZnań

Dzisiaj koniec głosowania na Poznań!

Google fotografuje Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Google fotografuje Poznań Foto: lepszyPOZNAN.pl / agJeszcze niedawno można było spotkać na ulicach Poznania specjalnie wyposażony samochód, który fotografował ulice naszego miasta. Dzięki temu już wkrótce uruchomiona zostanie przez koncern Google usługa Street View. W podobny sposób wykonywane są fotografie także w innych miastach.

Teraz trwa w internecie plebiscyt dzięki któremu zostanie wybrana  wizytówka naszego kraju na Street View. Wśród finalistów jest poznański Stary Rynek.

W pierwszym etapie plebiscytu otrzymaliśmy od Was tysiące zgłoszeń różnych miejsc, a teraz publikujemy listę miejsc, które otrzymały najwięcej głosów i tym samym znalazły się w finale plebiscytu – piszą organizatorzy plebiscytu. Każdy uczestnik tej zabawy może wskazać na jedno miejsce, które powinno jego zdaniem zostać wizytówką Polski na stronach Street View. Swoje głosy możemy oddawać już tylko dzisiaj.

W czerwcu zapytaliśmy was co warto pokazać w naszym mieście użytkownikom Street View z całego świata. Najwięcej głosów oddaliście na Stary Rynek (17,92%). Chcielibyście pochwalić się również Maltą (13,03%) i Starym Browarem (11,82%). Na kolejnych miejscach znalazła się także Cytadela (7,13%), Zamek (5,91%) i Sołacz (4,89%)*.

Mamy nadzieję, że Poznań zwycięży w głosowaniu i  będzie naszą wizytówką. Czy wtedy Google weźmie pod uwagę wasze głosy? Dowiemy się pod koniec lipca.

Głosowanie jest bardzo proste. Wystarczy wejść tutaj i kliknąć na klawisz “głosuj” obok poznańskiego Starego Rynku.

/

* w ankiecie brało udział 491 osób.

/

/

4 komentarzy

kliknij by dodać komentarz