K U L T U R A

Gruzińskie spotkanie w Wytrawnym Gronie

MineWine Malta Festival 2011 - Poznań 11.06.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

MineWine Malta Festival 2011 - Poznań 11.06.2011 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterWyjątkowym spotkaniem z Marcinem Mellerem i Anną Dziewit-Meller, autorami książki „Gaumarżos. Opowieści z Gruzji” Salon Win – MineWine.pl zlokalizowany w poznańskiej Galerii Malta zainicjuje cykl „MineWine – Spotkania w Wytrawnym Gronie”. Spotkanie to połączone będzie z degustacją win i przysmaków gruzińskich, podczas którego goście opowiedzą o swojej fascynacji Gruzją.

Wino jest dodatkowym towarzyszem podczas spotkania w gronie przyjaciół, jest akompaniamentem do spotkania dwojga kochających się ludzi, pretekstem do spotkania grupy wino-maniaków, jest także korespondencyjnym spotkaniem z jego autorem czyli winiarzem, który przesyła nam zamkniętą w butelce wiadomość o sobie, swoim siedlisku i swojej wizji świata – mówi Sławomir Komiński, właściciel sieci specjalistycznych salonów winiarskich – dlatego właśnie, zdecydowaliśmy się powołać do życia nowy projekt, który nazwaliśmy MineWine – Spotkania w Wytrawnym Gronie. W ramach tego cyklu zapraszani będą ciekawi ludzie – twórcy kultury, dziennikarze, naukowcy, artyści. Będzie można z nimi rozmawiać przy winie, o winie i wokół wina.

Fakt, iż inicjujemy cykl spotkaniem poświęconym Gruzji nie jest przypadkowy, bo po pierwsze wszystko wskazuje na to, że to właśnie na terenie tego kraju narodziło się winiarstwo, po drugie podzielamy pasję i fascynację Marcina i Anny Mellerów do Gruzji i jej mieszkańców, po trzecie wina właśnie z tego kraju pokochali klienci MineWine.pl. Wszystko to składa się w spójną całość i zapowiada interesujące spotkanie – podsumowuje Sławomir Komiński.

Spotkanie z Anią Dziewit – Meller i Marcinem Mellerem odbędzie się w Salonie Win – MineWine.pl na poziomie +1 Galerii Malta w czwartek (30.06) o godzinie 19:00. Poprzedzi je degustacja win i potraw gruzińskich przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Zviada Glonti – Gruzina mieszkającego od wielu lat w Poznaniu.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników spotkania także wiele niespodzianek, m.in: książki z dedykacjami autorów, atrakcyjne rabaty na gruzińskie wina, możliwość zapisania się na wyjazd winiarski do Gruzji jesienią bieżącego roku.

Program spotkania z Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem:

18:00 -19:00 – degustacja win i potraw gruzińskich
19:00 – 21:00 – spotkanie z autorami.

Wstęp jest wolny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz