DLA STUDENTA

Środa we wtorek na WSNHiD

Magdalena Środa  Foto: Magdalena Środa

Magdalena Środa Foto: Magdalena ŚrodaZapraszamy na spotkanie z Magdaleną Środą. Ta filozofka, publicystka, feministka, była wiceminister w rządzie Marka Belki będzie gościem Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.

Spotkanie poświęcone będzie roli kobiet w życiu społecznym i politycznym.

Prof. dr hab. Magdalena Środa jest wybitną filozofką, pracownicą naukową Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, autorką książek „Idea godności w kulturze i etyce”, „Kobiety i władza” oraz ważnych artykułów, m.in. „O uznanie inności”. W „Gazecie Wyborczej” ukazuje się jej stały felieton. Jest także działaczką społeczną, aktywną członkinią Kongresu Kobiet. Pełniła funkcję Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, w Gabinecie Cieni piastuje stanowisko Ministra Edukacji, Nauki i Sportu. Wyróżniona m.in. tytułem Kobiety Roku 2009 w plebiscycie tygodnika „Wysokie Obcasy”. Jest też laureatką prestiżowej nagrody Europejczyk Roku 2010.

Spotkanie z Magdaleną Środą odbędzie się w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, w sali 340 we wtorek (24.05) o  godzinie 17:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz